Премини към съдържание

Аутлендър 2016г 2,2DID шум от мотора при палене


Препоръчано мнение

Здравейте.Притежавам Аутлендър 3 2016г 2,2Did 150кс код на мотора 4N14.Та въпроса ми е при първото палене се чува шум за момент като от ангренажна верига,всяко друго палене не се чува нищо.Колата е на 200.000км реални проверена в оторизиран сервиз с пълна сервизна история.Дали е възможно да е ангренажна верига ,попрочетох че този мотор има проблеми с балансираща група вал може ли да е от него шумът?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако веригата не е сменяна до 200К е силно препоръчително да го направите. Почти сигурно на тези километри е че и привода от маслената помпа към балансираща група е повреден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нужно ли е да се свали мотора за да се подмени ангренажната верига.Майстора каза ,кутията с мотора долу за целта

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, Rumen Parvolov said:

Нужно ли е да се свали мотора за да се подмени ангренажната верига.Майстора каза ,кутията с мотора долу за целта

:hysterical:......сменете си майстора.....най вероятно тропа карето на бал. валове, но има и вариант при който тропа и зъбното колело което върти карето,то се намира в "кожух" който може да е строшен и зъбното колело да тропа заедно с карето.....в този случай НЕ се сменя мотор ,както последния случай на един човек са му казали и той купил цял мотор,а се изолира по специален начин и се запушва маслената магистрала която го маже....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Rumen Parvolov аз имам ASX и при мен става нещо.Сутрин при палене се чува едно ЦЪК ама силно и след това 20 пъти да е угася и запаля няма да се чуе.И при вас ли е било така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...