Премини към съдържание

Помогнете в избора на предно окачване.


Valcho

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!

Имам разбит преден ляв шарнир.

Предложиха ми да сменям цял носач понеже с избиване на шарнира имало известна несигурност и рискове, което ме накара да се очудя.

Казаха ми, че други хлабини нямало като цяло, но предвид визуалният изглед на биалети и накрайници, се двоумя дали да не предприема цялостна подмяна на носачи, биалети и накрайници. 

Дайте мнения за читави и достъпни марки на добри цени, с отстъпки, ако е възможно.

Предложиха ми да ми сложат някакви полски носачи марка Рене Рьох или нещо подобно на цена от 110лв. За брой. Уж били с изпитано качество.

До колкото разбрах има само един вносител. Обаче не намирам никаква информация относно въпросните.

Ще се радвам да споделите мнения, насоки и съвети в избора и подхода, който да предприема.

Поздрави!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,препоръчвам ти да смениш целият носач.Шарнирът е набит на преса,а шарнирите които се продават немогат да се набият плътно и трябва да се прекапят с СО,от което им се разтапят вложите и пак се появява луфт.Аз сложих някакъв турски носач rodrunner и 20хил.км все още кара.Предвид качеството на авточастите които се продават,сменяй само това което се повреди.Носача го закупих от м-н шкода на S-a.

 

Редактирано от ivail3o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ivail3o написа:

Здравей колега,препоръчвам ти да смениш целият носач.Шарнирът е набит на преса,а шарнирите които се продават немогат да се набият плътно и трябва да се прекапят с СО,от което им се разтапят вложите и пак се появява луфт.Аз сложих някакъв турски носач rodrunner и 20хил.км все още кара.Предвид качеството на авточастите които се продават,сменяй само това което се повреди.Носача го закупих от м-н шкода на S-a.

 

Добро утро,  колега!

Благодаря за включването!

Да те питам ти каква кола караш?

Тези турски носачи на каква цена са?  Не ми се дават 160-170лв. за един носач от известните марки febi, meyle и т.н.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам спейс стар1.6 бензин.Цената на носача беше около 80лв преди 1 година.Интересното беше че след като смених носача се промени геометрията на предницата и трябваше да мина стенд.От тогава нямам проблеми.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ivail3o написа:

Карам спейс стар1.6 бензин.Цената на носача беше около 80лв преди 1 година.Интересното беше че след като смених носача се промени геометрията на предницата и трябваше да мина стенд.От тогава нямам проблеми.

 

 

Благодаря!

Оставих колата за ремонт.

Ще ми сложат носачи с тази марка  https://reinhoch.eu/bg/

Казаха ми, че от опита,  който имат с тях били доста добро съптношение цена-качество.

Времето ще покаже.

Цена за един носач 110лв.

Стенд ще мина и аз задължително.

След време ще споделя впечатление.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  Запази си и старите носачи , колега.  Всичко ново е  ..... При мен филма с носачите беше заради задния тампон, който е вулканизиран с носача и  трябваше да взема нови - алтернативни. Там обаче единия шарнир имаше лек луфт в отвора на носача и се принудих да взема втора употреба оригиналени.  На алтернативния няма опция за смяна шарнир , тъй като гнездото вече е подало. Не става въпрос за Митсубиши, но филма е същия. 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Petarivanov написа:

  Запази си и старите носачи , колега.  Всичко ново е  ..... При мен филма с носачите беше заради задния тампон, който е вулканизиран с носача и  трябваше да взема нови - алтернативни. Там обаче единия шарнир имаше лек луфт в отвора на носача и се принудих да взема втора употреба оригиналени.  На алтернативния няма опция за смяна шарнир , тъй като гнездото вече е подало. Не става въпрос за Митсубиши, но филма е същия. 

 

 

 

Благодаря за съвета!

Това за каква марка носачи става въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Егати, за какво е всичкото това цитиране на предишен коментар? За да стане темата 3 пъти по-дълга? :dntknw:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

     Колега, аз бих взел шарнир на 555 и бих намерил майстор който и да го капне тук там. Гледам,че борда на шарнира е масивен и позволява. Влезеш ли във филма с носачите на всеки шарнир ще сменяш и носач. Между другото тампона за който писах е идентичен с този (на Хонда ХРВ) и ако решиш него да сменяш ,задължително ще трябва носач- изплюва тампона ако се смени само него.  Я гледай Бляда с джапанките  как действа.Ако ти трябва контакт - в Слънчака е.😀

 

  

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Petarivanov написа:

     Колега, аз бих взел шарнир на 555 и бих намерил майстор който и да го капне тук там. Гледам,че борда на шарнира е масивен и позволява. Влезеш ли във филма с носачите на всеки шарнир ще сменяш и носач. Между другото тампона за който писах е идентичен с този (на Хонда ХРВ) и ако решиш него да сменяш ,задължително ще трябва носач- изплюва тампона ако се смени само него.  Я гледай Бляда с джапанките  как действа.Ако ти трябва контакт - в Слънчака е.😀

 

  

Хаха.

Бляда добре си действа.

Аз сега нямах нито време, нито условия и възможност да действам, като него.

А ако ще плащам на някой да свали носачите, за да избие старите, да набие новите шарнири и да ги завари.

По-добре да сменя целите носачи.

Аз така и направих де.

Колата вече е с нови носачи, биалетки и накрайници.

Що се отнася до занижено фабрично качество и производствени дефекти, пази Боже!

Доверих се на сервиза,  пък ще видим.

Иначе си взех старите носачи за всеки случай.

Времето ще покаже.

Истина е, че днес за всяко болтче си плащаш на майсторите!

Смяна на един шарнир, с заварка и реглаж на предница ми искаха около 100лв.,като ме предупредиха, че това с заварките не е най-добрия избор.

А шарнирите са два.

Като сложим биалетите, накрайниците и труда за тях, около 130лв.

Като теглиш чертата излизат 100лв. разлика спрямо нови носачи, с все тампони.

Само тампоните за носачите са около 50лв. На носач, ако е възможна смяната им.

И цената става едно към едно, за смяна на шарнири и тампони на старите носачи, или смяна с нови носачи.

Ако си правиш ремонта сам, е друга тема.

Относно качеството и възможните дефекти на новите, ще покарам пък ще си покаже.

Ако ли не, важи клипа на бляда.
Старите носачи, канал, инструменти, Co и ще снимаме предаването мит или легенда. 😄

Поздрави!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...