Премини към съдържание

Ел схеми за Outlander II 2010 - проблем с ел. прибиране на огледало


Препоръчано мнение

Здравейте

Имам следния проблем с лявото огледало - при опит за прибиране, моторчето лекичко почва да премества и захецва. Поръчах си друго, втора ръка, но се оказа, че и то има същия проблем.

След подробно разглобяване, установихме, че на платката, която управлява моторчето (платката е вътре в модула на самото моторче) има два изгорели елемента. Някой дали разполага с някаква ел схема, на която да го има това?

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Благодаря, колега. Не ми остава много време, та рядко посещавам форума. Дано да помогне схемата... Аз не съм експерт в областта, та само препратих... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези изгорелите елементи са защитни съпротивления, по-точно термо съпротивления. Когато моторчето вдугне висок ток, тоест бъде натоварено в повече,тези съпротивления го изключват, за да не потроши механизма. С годините с прецакват и се полуюава точно този ефект. Хондите страта от същото (япоска му работа).

Продават се и се подменят и огледатала тръгват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 5/23/2023 at 4:27 PM , nxdimov написа:

Тези изгорелите елементи са защитни съпротивления, по-точно термо съпротивления. Когато моторчето вдугне висок ток, тоест бъде натоварено в повече,тези съпротивления го изключват, за да не потроши механизма. С годините с прецакват и се полуюава точно този ефект. Хондите страта от същото (япоска му работа).

Продават се и се подменят и огледатала тръгват.

Моля моля моля, дайте малко инфо - номер някой на тоя елемент! Не знам как ще пращам после каса бира до Хасково, ама все ще измислим нещо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

@nxdimov Дали имате някаква информация, която да помогне да си намеря тоя елемент? параметри, номер, каквото и да е... Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, последователно е свързан резистора на моторчето. И на схемата се вижда. Параметрите не ги знам. Сваляш и отиваш в Елимекс или друг подобен магазин за електронни компоненти.Те ще го разчетат и ще ти дадат правилния. По спомен не бяха въобще скъпи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На 6/11/2023 at 8:36 AM , nxdimov написа:

Колега, последователно е свързан резистора на моторчето. И на схемата се вижда. Параметрите не ги знам. Сваляш и отиваш в Елимекс или друг подобен магазин за електронни компоненти.Те ще го разчетат и ще ти дадат правилния. По спомен не бяха въобще скъпи.

@nxdimov Благодаря! То при мен проблемът е, че нищо не се вижда и май няма никакви надписи, гледахме го с един колега, ама нищо не се вижда, но може да ида с цялата платка. И аз не вярвам да са скъпи самите елементчета, така че ще търся. Още веднъж, благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...