Премини към съдържание

Лансер 1.8 143 странен шум


Mar

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Моля за помощ.От 2 месеца съм собственик на Лансер 1.8 143коня.От скоро забелязах някакво(тъкане),бях в колата тя работеше и започна да се чува едно(тик,тик,тик,тик,тик,тик,тик)подаваш леко газ и изчезва но като паднат оборотите пак почва.Отворих капак,не съм много сигурен но се чува отпред в ляво където е дросела.Някой има ли представа от какво може да е и дали се е сблъсквал с такова нещо.Много ви благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек не си купил електричка... ще чуваш шумове :) Този шум конкретно идва от инжекторите и при ниски обороти го чуваш заради по-ниската честота на впръскване. Като се вдигнат оборотите честотата се увеличава и не чуваш отделните тактове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

Проблема проявява ли се при студен двигател, при сутрешно палене и по-високи обороти на празен ход?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно е да има някакъв проблем с маслото (и неговото качество)  което осигурява налягане и работа на вариаторите, позиционирани на разпределитените валове. при студен двигател . Лично аз бих се уверил че използваното двигателно масло е високо качество и че е правилното такова за този модел. Всичко останало ще бъдат предположения, ако няма подобрение след евентуална смяна на маслото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре предложете някой сервиз с коректно и адекватно отношение към клиентите.Аз съм много разочарован от много сервизи

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 3 месеца ...
На 11/12/2022 at 9:39 AM , Mar написа:

Благодаря колега,ще се свържа с този човек

И моя лансер има едно такова "тики така" 🤣 на ниски обороти малко под 1000. Не винаги се появява. Но е странен и за мен. Обаче двама майстори е слушаха и казаха че е нормалнен шум. Ако имате информация моля споделете. 

Редактирано от Eckoht
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Eckoht написа:

И моя лансер има едно такова "тики така" 🤣 на ниски обороти малко под 1000. Не винаги се появява. Но е странен и за мен. Обаче двама майстори е слушаха и казаха че е нормалнен шум. Ако имате информация моля споделете. 

Добре че го има този шум, иначе щеше да е притеснително :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...