Премини към съдържание

От какво е това пушене според вас? (видео клип)


sport

Препоръчано мнение

Здравейте, по аспуха, как пуши, можете ли да дадете мнение кое е за ремонт?

Гумички само, сегменти, гарнитура?

 

При загрял двигател на светофар, изпушва при старт, забелязвам ги в огледалата и после няма, после пак спра на светофара и пак така, работи ли малко на празен ход, като че ли се събира масло някъде и после го гори?

 

 

Мерси

Редактирано от sport
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • sport промени заглавието на темата От какво е това пушене според вас? (видео клип)

Най-вероятно маслените сегменти са запечени вече...особенно като се кара само градско. Стария колт на жената, като му отворих мотора, сегментите бяха направо заварени от нагар, а каналите в буталата през които маслото трябва да се оттече бяха тотално запушени. Моя и той пропушва вече завалията...ама не е отварян от как е излязал от завода преди 25 години :D Обаче гърнетата ти май хич ги няма...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 10/17/2022 at 5:58 PM , Емил Димитров написа:

Най-вероятно маслените сегменти са запечени вече...особенно като се кара само градско. Стария колт на жената, като му отворих мотора, сегментите бяха направо заварени от нагар, а каналите в буталата през които маслото трябва да се оттече бяха тотално запушени. Моя и той пропушва вече завалията...ама не е отварян от как е излязал от завода преди 25 години :D Обаче гърнетата ти май хич ги няма...

Да, гърнетата нещо си звучат на турбо ха ха :), иначе градско се кара с години, преди дни излязох до едно село и се върнах, тръгна на светофара пропуши си синкаво, после давам втора, трета няма нищо, карам си няма пушек и така до следващия светофар и на другия ден положението в града по-добре намаля пушека. Замислен се за едно по-дълго пътуване взема да и сменя маслото и някви по дълго на магистрала без да давам зор, 90-100 нещо ми се върти запекли сегменти. Не съм майстор монтьор, просто предположение. 

 

Дали ще има смисъл или си внушавам, че може се раздвижат нещо, то ако е гумички нищо няма да стане,. Но сегментите може се раздвижат. Може и с тва градско с години да съм я прецакал. 

Редактирано от sport
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, ако покараш магистрално, на директна предавка около 3000 об/м (по възможност и с висок октан бензин) има ефект но краткосрочен. Едиствения начин е отваряне на мотора. Но ако не е голяма драма, може да изчака още доста във времето :) Аз като отворих мотора на стария колт на жената, смених мотовилковите лагери, сегментите и вложките...гарнитурите и припаснах клапаните. Нагара го свалях със силен препарат който ми дадоха и разреждах с вода 1:1. Мотора стана като нов. Освен, че вече грам не изпушваше не цапаше и маслото след като се смени. А преди процедурата, малко след наливането му ставаше черно :) Ако, не ти заминава много масло, може си караш и да си свиркаш за сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...