Премини към съдържание

Проблем с топлия въздух


ZaharyKirimov

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам следния проблем с моя Grandis.

След като увелича до карай температурата не влиза никакъв топъл въздух дори и след 30 мин каране на колата. Влиза само въздуха от отвън. Нямам проблеми при превключването на климатик и със силата на въздуха в купето. Имам антифриз, нямам течове. Чувам най-различни мнения(не от тук) че е клапа и че трябва да се сваля цялото табло. Идеи да имате?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, boiski said:

Има резон да е клапа. Прегледай сервизното ръководство как се стига до нея. 

Вчера четох и рових и се оказа че е от нея. Като пусна на максимално топло, се оказа че върти само въздуха вътре в колата. Не взима отвън. Заблудил съм се. Миналата зима стъклата се изпотяваха и трябваше да пускам климатик за да мога да виждам. Това ме кара да мисля че клапата която вкарва въздухат от вън е блокирала и стои затворена. Другото е че като дам на максимална температура почва да се чува едно жужене на моторчето, което явно се мъчи да отвори или затвори клапата. Не е от термосата, защото двете тръби които влизат в купето за горещо. Проверих и филтър купе - чист е. Случайно да имаш това ръководство? Търся и клипове да видя как се зарзглобява таблото, за да се стигне до там. Всяка помощ ще ми е полезна. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Моторизараната клапа която обръща топлия и студен въздух е често срещан проблем при всички Грандиси. С течение на времето пластмасовите редуктори вътре се износват и нямат усилие за да обърнат въздуха.

Частта е : MOTOR, HEATER CONTROL STEPP OEM Number: 7801A092

Заместители няма, само оригинал. В магазините за авточасти могат да ти я намерят по номера който съм ти дал. 

За смяната се сваля жабката + още малко пластмаси около скоростния лост за по-лесен достъп. 

https://www.drive2.ru/l/624003636162200739/ - По темата.

Редактирано от MuxoB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, сега трябва да намеря къде точно се намира и как да стигна до там. Ако имате manually или клипове как се сваля за да се стигне до там ще ви бъда благодарен. Благодаря и надвамата които се включихте и ми помогнахте. Бъдете живи и здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, MuxoB said:

Здравей,

Моторизараната клапа която обръща топлия и студен въздух е често срещан проблем при всички Грандиси. С течение на времето пластмасовите редуктори вътре се износват и нямат усилие за да обърнат въздуха.

Частта е : MOTOR, HEATER CONTROL STEPP OEM Number: 7801A092

Заместители няма, само оригинал. В магазините за авточасти могат да ти я намерят по номера който съм ти дал. 

За смяната се сваля жабката + още малко пластмаси около скоростния лост за по-лесен достъп. 

https://www.drive2.ru/l/624003636162200739/ - По темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

On 9/30/2022 at 7:47 AM, MuxoB said:

Здравей,

Моторизараната клапа която обръща топлия и студен въздух е често срещан проблем при всички Грандиси. С течение на времето пластмасовите редуктори вътре се износват и нямат усилие за да обърнат въздуха.

Частта е : MOTOR, HEATER CONTROL STEPP OEM Number: 7801A092

Заместители няма, само оригинал. В магазините за авточасти могат да ти я намерят по номера който съм ти дал. 

За смяната се сваля жабката + още малко пластмаси около скоростния лост за по-лесен достъп. 

https://www.drive2.ru/l/624003636162200739/ - По темата.

явно и при АСX е често срещатн проблем, ако не е просто при мен ... защото колата седи на паркинг с по месец два, и миналата седмица, забелязах че нямам почти никакво парно. Изобщо не духа топло. Климатика работи.

Как да потърся информация за тези редуктори, за които споменаваш .... да проверя и аз?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, оправих проблема, свалих жабката, свалих моторчето, разглобих го и го ремонтирах. Ако моторчето работи, няма смисъл да се купува друга част. Вътре има един червяк, който е хваната за един стопер на моторчето. Този стопер се е изместил и се получва луфт. Като има луфт няма добро захапване на червяка със зъбните колела. Преместих тази втулка, смазах колелата и сега работи перфектно. Иначе цялото моторче го търсих, но само в моргите го има по 60 лв. Съвета ми е отваряш, гледаш и ако имаш същия проблем, го решаваш както и аз. Не мога да кача снимки, че са ми на телефона. Пиши ми на вайбър и ще ти ги препратя. 0888888269. Моторчето го има в Пловдив. Ако решиш да купуваш ще ти дам контакт. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...