Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Странен звук след студен старт


Препоръчано мнение

Здравейте,

От известно време наблюдавам следния проблем:

Малко след студен старт, започва да се чува странен звук от двигателя. Трудно ми е да го опиша, но наподобява на шумно бръмчене, което се засилва при подаване на газ. Все едно слушам резачка, много е досадно и не мога да разбера от къде точно идва.

Звука изчезва напълно, когато двигателя загрее и достигне работна температура, но на следващия ден пак го има, докато колата не се покара малко. Като изключим неприятния шум до загравяне, колата върви без засечки.

Някой от вас имал ли е подобен проблем или идеи на какво може да се дължи този шум?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Светльо Ангелов написа:

Лагер на нещо....

Здравейте,

Направих две клипчета на които мисля че горе долу се чува звука като подавам газ: 

В повечето случаи, не се появява веднага след студен старт, а след 2-3 минути каране. След това като загрее двигателя повече, изчезва напълно.
 

Редактирано от Bozhidar Ivanov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Според мен е лагер на компресор на климатика или на алтернатора и т.н. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Хидравлични повдигачи ,ако е лагер шуми и на топло и на студено,и аз имам такива но карам с дебело масло и се пълнят бързо и изпускат бавно,или слагаш нови и мотора утихва,междо другото мотора ти работи страхотно,аз ползвам масло MOTUL 4100 , 15x50

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Dimitar Kostadinov написа:

Хидравлични повдигачи ,ако е лагер шуми и на топло и на студено,и аз имам такива но карам с дебело масло и се пълнят бързо и изпускат бавно,или слагаш нови и мотора утихва,междо другото мотора ти работи страхотно,аз ползвам масло MOTUL 4100 , 15x50

Повдигачите тракат леко, докато загрее, но точно този звук не ми се струва да е от тях. Ето на това клипче, мисля че се чува по-добре:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може направи едно клипче и без шума, за да направим сравнение.

Ако натиснеш съединителя, изчезва л и шума?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Hristo написа:

Ако може направи едно клипче и без шума, за да направим сравнение.

Ако натиснеш съединителя, изчезва л и шума?

Здравей! Няма значение, дали съединителя е натиснат или не. Прикачих клипчета с разликата, нядавям се да се чува достатъчно добре.


Студен двигател с неприятния звук:

 

Загрял двигател:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за високочестотния шум, много ми прилича, на триене на графитни четки в колектор, и може и да е от алтернатора.

Трябва да е нещо което се върти с големи обороти... обтяжната ролка на пистовия ремък, или вътре в ангренажа....

За съжаление телефоните много орязват честотната лента, и е трудно да се прецени...

Освен да разкачиш външните ремъци, и да се чуе, на студен старт дали ще го има...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
На 1/20/2023 at 10:26 PM , Hristo написа:

Ако става въпрос за високочестотния шум, много ми прилича, на триене на графитни четки в колектор, и може и да е от алтернатора.

Трябва да е нещо което се върти с големи обороти... обтяжната ролка на пистовия ремък, или вътре в ангренажа....

За съжаление телефоните много орязват честотната лента, и е трудно да се прецени...

Освен да разкачиш външните ремъци, и да се чуе, на студен старт дали ще го има...

Преди две седмици сменихме следните неща:

- Ангренажен ремък и ремък за балансиращия вал.
- 3-те ролки за ангренажа.
- Хидравличен обтегач на обтяжната ролка.
- Водна помпа.
- 2-та пистови ремъка и този за хидравликата.

От тогава не съм чувал звука отново, след студен старт. Обаче, не мога да кажа със сигурност от какво е бил, дано не се появява повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...