Премини към съдържание

Грешка Р0500, неработещ сензор за скорост


FearSoft

Препоръчано мнение

Привет!
Става дума за Спейс Стар 1.3, 82 к.с., бензин, 2002 г.
Вчера, след дълъг път, спиране за малко и последващ старт ми спря километражът, изчезнаха показанията на дисплея за изминати километри и средният разход на гориво. След време светна и чека, грешка P0500 - VSS (vehicle speed sensor) cirquit malfunction. Т.е.  не ми отчита сензора за скорост. Открих един изгорял предпазител в купето, но нищо не се промени след замяната му. Възможно ли е сензорът да е сдал багажа при стартиране? И къде точно се намира този сензор? Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Всичко останало по таблото и колата като цяло работи нормално.
Благодаря предварително!

Редактирано от FearSoft
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В случай, че някому все пак е интересно - счупена ос на датчик. В очакване на нов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...
На 9/4/2022 at 3:25 PM , FearSoft написа:

Привет!
Става дума за Спейс Стар 1.3, 82 к.с., бензин, 2002 г.
Вчера, след дълъг път, спиране за малко и последващ старт ми спря километражът, изчезнаха показанията на дисплея за изминати километри и средният разход на гориво. След време светна и чека, грешка P0500 - VSS (vehicle speed sensor) cirquit malfunction. Т.е.  не ми отчита сензора за скорост. Открих един изгорял предпазител в купето, но нищо не се промени след замяната му. Възможно ли е сензорът да е сдал багажа при стартиране? И къде точно се намира този сензор? Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Всичко останало по таблото и колата като цяло работи нормално.
Благодаря предварително!

И на мен ми светна РО500 .Ще те попитам къде се намира този датчик .Благодаря предварително. Мицубиши Спейс Стар. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...