Премини към съдържание

Ламбда сонда при свален катализатор


Препоръчано мнение

Здравейте. Тия дни ми откраднаха катализатора. Моторът е GDI 150 к.с. Сложиха ми резонаторно гърне ,  но отана да виси кабела където е била включена ламбда сондата преди катализатора. Майсторът каза да си намеря някоя оригинална и да я монтира където е стояла предната. На таблото все още нищо не свети. Колата си върви нормално. Задължително  ли е да се прави това или няма никакъв смисъл  при условие, че катализатор няма. Мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Как така не свети check engine при положение, че я няма ламбда сондата?

Каква е колата?

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спейс Ранър 2,4 GDI 2002 г. Засега е карана само в града. Не ми се е налагало да ходя някъде по-далече. Ако това може да е една от причините.

Редактирано от Минчо Ненов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Много, много странно е това. Ламбда сондата е свързана с еку-то на колата.

Би трябвало незабавно да даде грешка. Покарайте малко да видим какво ще стане.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз, само да попитам...чек-енджин иконата светва при подаване на контакт, след което изгасва нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се.

Ще изчакам още седмица - две да си тръгнат тутистите от морето, че сега е ад.  Пътищата са задръстени. Предполагам, че при по-продължително каране и съответно вдигане на температурата и налягането в изпускателната система  вече ще се види. Но все пак въпросът ми остава дали да монтирам отново ламбда сонда . 

 

Редактирано от Минчо Ненов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На ваше място бих изчакал слагането на ламбда сонда, вероятно е задната. Трябва да се разбере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А коя сонда липсва..... Преди или след катализатора. Първата е важна за работата на двигателя. Ако липсва тази след катализатора Чека може и да не светне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Само да затворя темата. След около 150 км извънградско каране най-накрая светна ,,чека''. Явно му е трябвало повече време. Сега ще изчета старите теми и ще направя каквото трябва. Благодаря на всички които дадоха съвет. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...