Премини към съдържание

Препоръки за горивни свещи на газ. IRIDIUM за и против ?


Препоръчано мнение

Здравеите колеги !!!

Не съм убеден дали това е  правилното място на тази тема , за това ако НЕ е я премахнете!

Вече аутлендъра е оборудван с ГАЗ. :D

За този двигател по каталог свещите са IRIDIUM . Разбира се че такива сложих  , ето и свещите с които съм в момента  / снимката долу/. 

Много мнения изчетох но , продължавам да се колебая дали да ги сменям или не ???????????

Свещите са на не повече от 1000 км. 

Та ако може малко повече инфо от разбиращите , трябва ли да ги сменям / ако ДА с какви/ , плюсове и минуси на иридиума / при газта / , дали просто им съкращавам животеца и колко мога да ги карам още ??????:confused1::confused1::confused1:

4.jpg.563f35a1ae9bade637ed7d9fb25e9407.jpg

Благодаря в аванс на отзовалите се!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това са свещите за твоя двигател, карай си с тях. Смятам, че едни 60к няма да са им никакъв проблем (вероятно и повече).  Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!!!

И аз нататък съм се насочил. Ще карам с ИРИДИУМКИТЕ😁 и това е.

Ще направя още един консулт с газаджийте но ........май вече съм го решил. Много от колегите казват че карат на газ с иридиум и никой не се е оплакал за сега ( освен от цената им 🤣🤣🤣) , някой от тях казват че са навъртели по 40-50К и няма проблем.  Аз ще съм поредния. Така че , успех и БЕЗАВАРИЙНО на всички колеги!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Карай смело . Моите такива,поради тва ,че са под колекторите +мързел , са вече на 110к км и не дават признаци да им има нещо (новите отлежават в жапката) .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега!!!

Така и правя , реших да ги оставя след много четене и коментари

( всички са ЗА).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ми смених ги , въпросните . На 115к км. Комбинирах го с реглажа на клапаните , иначе , само за тях , нямаше да разхвърлям . На външен вид (на око ) , нямат никава разлика ,износване ,изтъняване ,пробиване ,или каквото и да е друго ,от новите -пак същите . Отново избрах Денсо , NGK са били от завода .

Много явно ,иридиевите нямат общо с всякакви други . Особено , ако е писал изрично производителя , не бих си правил съчинения/икономии

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...