Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дисплейчето на километража !


Препоръчано мнение

Здравейте !

Както на повечето от вас на километража има едно екранче на което се изписват километрите навъртени от колата и среден и моментен разход на гориво !

На моето екранче когато запаля двигателя се изписва следните означения : "А: ----- " "B-6.5" и след това си изписва метрите които когато колата се движи се отчитат и се натрупват към общия пробег !

Веднъж се качих и когато се опитах да зануля километража си нещо съм натинснал копчето за зануляване по по различен начин и на екрана ми вместо да изписва метрите колата започна да изписва моментния разход ,но не разбрах как точно стана и се чудех дали някой от вас незнае !Друго което ми се случи е че явно осветяващата лампичка на това екранче е изгоряла и когато стане тъмно почти неможе да се види какво пише на него !Как се сменя тя и трябва ли да се разглобява цялото табло !?

Моля ви напишете ми ако можете всичко свързано с настройките за това екранче ,защото искам да знам всичко което то прави !Не разбирам например защо се изписва "А:---" и след това "B-нещо си" т.е. какво значи А и B !Чувал съм че това са моментен и среден разход на гориво !

 

:help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти :icon_thumbup: !Но всъщност какво показва А и какво В смисал ясно че е пробега но примерно моментен на А или среден на В това ме интересува !А за нулирането е ясно но веднъж както казах ми вместо да ми изписва разхода на гориво започна да ми отчита моментния разход но не разбрах как го направих и затова питам вас как се настроива всъщност ! :help:

Моля ви да ми кажете ! :help: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

МИРО или мен

пак ви връщам кам стара тема но няма как, като чак сега ви откривам. Понеже не съм от Пловдив (или по-точно от около 5г. не живея там) Мога ли да разбера дали въобще имам такава джаджа за отчитане на временния разход, или имам само А В и термометър?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Като натиснеш черното лостче пред индикатора (кратко време) се сменят А, В, и температура (поне на мен) Ако имаш среден и моментен разход трябва да се изредят и те. Ако нищо не излезе, значи нямаш :good: А като задържиш лостчето съответният индикатор се нулира. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Като натиснеш черното лостче пред индикатора (кратко време) се сменят А, В, и температура (поне на мен) Ако имаш среден и моментен разход трябва да се изредят и те. Ако нищо не излезе, значи нямаш :good: А като задържиш лостчето съответният индикатор се нулира. :icon_angel:

е значи нямам :D ! Благодаря все пак :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Наистина ако някой е по-запознат да каже как се отчита пък средния разход който излиза на борд. компа- трябва да се нулира ли буква "А" и от там някакви други маневри. Много ще съм Ви благодарен за разясняване на този мой казус относно функциите на дисплея на борд.комп :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дневните километражи А и В са си два независими, т.е. може да се засичат две отделни разстояния. Индикатора за моментен разход не е свързан с дневните километражи, тои си отчита средния разход от момента на нулирането му, т.е. ако не е нулиран примерно от 2000км ще му трябват преход от поне още 2000км за да се промени, и то ако има разлика в разхода. Ако не се нулира колкото повече километри се кара толкова по малък му е шанса да покаже нещо различно. Но въпреки всичко доста точно изчислява разхода. Аз прмерно като тръгвам на път си нулирам дневните километражи, и този за разхода. След като измина примерно 400км получавам абсолютно точна представа за разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...