Премини към съдържание

Разход на масло


Препоръчано мнение

Здравейте,имам Митсубиши колт 2005 1.5 бензин,минлата година я закупих,след 2800 км изминати се наложи да долея 1 литър масло,при покупка беше сменно и почти до максимума,при свободен ход няма изхърляне на пушек но при форсиране на високи обороти след 2-3 форсиране изпушва.Аспухът е черничак и леко мазен ,както и от външната страна,но не съм сигорен дали е само от това защото прави голям конденз поради  един клапан за горивото и маркуч които така и не ги оправих тъй като не са фрапантни заради което и си намирисва на бензин (така я взех )а не на масло .Въпросът ми е клони ли към маслени сигменти и ремонт на двигатела или да доливам и да се замислям за друга и като цяло кое е нормално и кое не за тези коли? Никгоа не съм карал преди митсобиши,имах фиат брава преди години с 1.6 мотор и за 5 години така и не долях никакво масло защото не го близваше.

Редактирано от tihomirtx
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи по-скоро на проблем с главата - гумички. Подберете правилен сервиз който да диагностицира проблема, а не да смените обслужите долната част на мотора и да се окаже че и главата е за обслужване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравей с голямо закъснение, вече минах 10 000 километра и състоянието е следното, изгори 4 литра, аспуха е черен, но не мазен (конденза ме е заблудил) него го оправих с, смяна на едно клапанче, свещите ги смених бяха износени но без грам опушване или масло по тях чисти просто изхабени, маслото винаги си го държеше чисто а мотора работи изключително спокойно, и зимата си пали с лекота. Измерих компресията  беше следната 7.8, 8.4, 9.2 и 10.3 както и при запален загарят двигател при отваряне на капачката за маслото издухва масло към главата явно .Според 2-3 майстора са сигменти не казаха какви, но компресията е малко и прогнозите им бяха за сериозен ремонт заминали сигменти и заради паднала компресия. Но друг ми каза че може да е клапани и гумички , предвид че не цапа свещите, аспуха с масло или самото масло и по скоро го изхвърля, макар че в този случай пак трябва да омазни аспуха .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото зная тези мотори си го имат този проблем с бързото износване на сегментите, най-вероятно 2-3та майстори ще се окажат прави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, ами значи отива към нова, иначе отзивите им бяха единодушни, че митсибиши не правят добри разработки на двигатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, tihomirtx написа:

Благодаря ти, ами значи отива към нова, иначе отзивите им бяха единодушни, че митсибиши не правят добри разработки на двигатели.

Не е като да не ни се намират двигатели на Мицубиши на по над 500к без да са отваряни и да продължават да работят нормално. Но не съм майстор не мога да споря 🙂

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам с частите не чак толкова страшно положениетоа и ги има на склад. Сегменти к-кт са 110,00лв, гарнитури к-кт - 280,00лв., само читав майстор трябва.

Но всеки сам решава дали да влиза в този филм или не, зависи колата дали си струва. :)

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колата е много стегната на 196 000 , като наскоро смених задни амортисйори и имаше дори оригинални чаркалаци още по ходовата част, но самата кола струва има няма 2 000 - 3000 , а ремонта ще отиде на 1200 и се двоумя струва ли си наливането на пари.Би ли ми дал идея откъде мога да си поръчам хубави сигменти , защото често чувам от самите майстори че това което се слага като качество е далеч от оригиналните и я изкара 30-40 000 километра я не с тях .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които предлагам са марка RIK и са японски, смятам че ще изкарат доста повече от 40к км.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За оригинални сегменти се свържете с ТАЗИ фирма. Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...