Премини към съдържание

Проблем дизелов двигател


Препоръчано мнение

Здравейте, нов съм в клуба.

Имам следния проблем :

Колата е с дизелов двигател 136 к.с., на 210 000 км, втори собственик, купувана е от Стар Моторс, минава в авариен режим при подаване на газ. Няма логика кога. Понякога до Бургас 6-7 пъти, понякога нито веднъж. Няколко пъти е водена на различни места за диагностика. Проблемът е, че никога не записва грешка. Не харчи масло, не вдига температурата, няма електрически проблеми. 

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Благодаря предварително!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Да добавя: турбото беше свалено и е ок, сменен пореден датчик  ...... И Пак същото от Бургас до София два пъти на изкачванията на тунела и Вакарел... После ходене до Бургас и обратно без проблем. 

Някакви идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравей,

Благодаря за реакцията! Няма Чип.

След още два сервиза, се оказа следното: 

1 ви сервиз откри все пак проблем в турбото и след като мина 1000 безпроблемни км -отново същото

2ри току що откри претрит маркуч за турбото

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте аз имам също дизел 2.0  140 коня 2008 година  прави ми същия проблем и ми казаха или проблем с геометрията на турбината или клапана , но при мен го прави между 100 и 120 километра 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Дизеловите двигатели наистина може да видите във ВАГ групата, а също проверете и катализатора, по тази причина аз си разкарах дизеловото Галакси със мисля дори същия мотор на фолксваген ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...