Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Купих си Mitsubishi ASX . Вече имам мнение и въпроси?


Препоръчано мнение

Здравейте.

От година търся втора кола, и никой не можа да ме разубеди, да не е пак Mitsubishi .:mitsu-smiley:

От 2008 година карам Mitsubishi space wagon 2.4 gdi 4x4 , и съм невероятно доволен, и ще го карам докато се разпадне.

За Вагона мога да напиша не няколко реда, а цяла книга!

Не създава проблеми, вози страхотно, минава навсякъде и го товаря като камион. Има един основен проблем - сравнително високия разход на гориво.

И значи реших да боря кризата с кола на газ.:119:

Купих си Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC 2014 с фабрична газова уредба БРЦ, ръчни скорости.:japan:

Преди това прочетох всички коментари за АСХ във форума. Някой от проблемите от които се оплакват колегите, мога да кажа, че ги нямам.

За момента съм минал 1500 км, което е малко, но вече имам мнение.

Доста добър избор е тази кола. Вози добре, при над 120км при мен няма шум в купето.

Доста чевръсто набира, пъргава е като цяло.

Много е маневрена. Волана се върти без усилие. Скоростите се превключват супер леко.

И да - давам три пъти по-малко пари за гориво, на сегашните цени на горивата!

Карам я само извънградско, магистрала и главни пътища, 100-120-130км разхода ми е малко под 7 на сто газ.

Има си и недостатъци, разбира се.

Сравнително малко място в багажника, дори пи паднали седалки. Все пак съм свикнал с вагона, бетоно-бъркачката да влиза цяла, и цял единичен креват сглобен, примерно.

Но все пак АСХса е малка кола, за двама трима души с няколко чанти е перфектна.

Може би има поне 500кг разлика в теглото на двете ми коли. АСХса е доста лека, при преминаване през неравности и легнали полицаи, задницата доста подскача.

Но пък е доста стабилна в завоите, явно е сметната добре.

Няма как да ви сложа снимка на новото ми возило, виждам че още има ограничение за големината на снимките.

 

И значи имам въпрос относно поддръжката на моето ново Мисубиши:

--- Предишния собственик ми я даде, гаражна, поддържана, каза че е сменил маслото преде 1000колометра, и аз си позволих да покарам малко така.

Смятам че ще трябва да го сменя и питането ми е кое е най-доброто масло за този двигател с таза газова уредба?

Не съм карал кола на газ, но съм свикнал винаги да карам добри масла и да не правя компромиси при поддръжката .

--- Купих колата с нови зимни гуми и тенекиени джанти. Поръчах си джанти 17ки алуминиеви, оригинални за модела АСХ, но продавача ги прати без датчици. Сложих нови летни гуми, сега свети разбира се, че липсват датчиците. Пробвах да сложа една желязна джанта с датчик, като резервна, но предупреждението за налягането на гумите си остана.

Да си поръчвам ли от някъде  4 датчика, един ми поиска 200лв за тях? Или да си карам с това предупреждение, докато не си обуя зимните гуми с джанти и датчици!

--- Още един проблем имам. Продавача ми каза че почнал да му свети чека и прекъсва, и някакъв местен газаджия му поръчал ламбда сонда, някаква оригинална. От тогава колата, работи супер на газ, но  понякога свети чека. При мен свети само на газ. Да търся ли някой местен ясновидец, да я закачи на някаква измислена диагностика, или да карам така със светещ чек като таксиджия?

--- Какво още да погледна по колата, и какво още мога да очаквам, като проблеми по модела???

Извинявайте ако съм досадил на някого, но от вагона насам, знам ,че при проблем и въпроси най-добре е да пиша във форума!!!

Благодаря ви предварително!

 

 

 

DSC06558_320x180.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

  Със здраве да си ги караш колега и двете Митсута. И аз съм със същия двигател, само че не съм привърженик на други горива освен бензин и дизел. За маслата,моята  са я карали основно с 0 w 20 . След гаранционното обслужване са ги сменяли в сервиз Тойота- с тяхна марка. Аз минах на 0w30на Amsoil, но може би сега на 7-8 К ще пробвам  друга марка.  Според мен е добре да намериш добър газаджия за диагностика на сместа (въпреки че споделяш че върви и набира добре). Отдавна не карам газ  и не мога да споделя нищо там. Иначе са много добри и икономични автомобилчета.

           Поздрави!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравей колега аз бих прочел каква грешка е записала и тогава вече може би ще изкочи решение. Ако колата не влиза в авариен режим не е пълна трагедия. 
 

п.п. Много добре изглежда ASX

Редактирано от Иван Вълков
Допълнение
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...