Премини към съдържание

Новият Lancer...заслужава ли си да бързам


radoradotod

Препоръчано мнение

При Лансера не е така, поне дилърите казват че двигателите са разработени предварително и не е необходимо да се спазва някакво ограничение. Мои познат си купи наскоро /преди месец и половина/ дизеловия Лансер и на него са му обяснили, че до първа смяна на маслото на двигателя, което е след 15000 км. - та до тогава да се настъпва до около 2500 об/мин. Но за сравнение като отзиви пак от него - на 3000 оборота и скоростта е към 170 км/час.

 

Моето мнение е ако искаш да ти е наред кола в частност двигателя, първите 2000 - 2500км. трябва да си щадиш мотора пък после си го тормози колкото искаш :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 134
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Всички производители предлагат разработени двигатели, но вносителите препоръчват първите няколко хиляди километра да бъдат изминати максимум до 3000об/мин...За Лансера гледах в един руски сайт, че има препоръчителни скорости на различните предавки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения има разработване на двигателя. В книжката трябва да пише каква е максималната препоръчителна скорост на съответната предавка за първите 1000 км. (Поне така е на Колта, а бензиновите двигатели 1.5 са еднакви).

По принцип скоростите са така изчислени, че да не се превишават 4000 об/мин. за бензиновите двигатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип скоростите са така изчислени, че да не се превишават 4000 об/мин. за бензиновите двигатели.

 

Понеже не си интересувам особено от бензинови мотори и затова ми е малко тъп въпроса :icon_hmm:

4000 оборота не са ли малко много за един нов безинов двигател?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако питате мен... Когато човек си вземе нова кола, най хубаво е да е налее до горе и едно трипче около 1000км ако има възможност, както аз мисля да направя с моя Лансер и с скорост от 100-120км/ч без рязко подаване на газ. и Сле това... :rolleyes: колкото може :icon_rock: В колкото по високи обороти толкова по-добре :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зддравейте фенове!

От 2 седмиси сън не ме лови.Чудя се дали да ида в Балкан Стар и да капарирам един червен 1.5 MIVEC 109 к.с. с ниво оборудване INVITE за 32990 лв. Парите ги имам, но моторът ми се струва слаб. А моделът с 1.8 MIVEC 143 к.с. кой ли знае кога ли ще се появи... казват пролетта. Пък и разлика 34 к.с. и 34н.м. въртящ момент не са кой знае колко.Все пак според мен е по-добрият мотор само с 2000лв по-скъп,но пък и разходът е по-голям. В сравнение с 1.5 е направо бензиногор :icon_crying: Дизелът изобщо не искам да го гледам, защото е помпа дюза и дори и от VW вече се отказаха да го монтират,толкова шумен и калпав мотор е срам за съвременните дизели. Не че съм противник на дизелите. Даже се чудя дали да не изчакам есентта за поява на японският дизел със 6 скорости. Все пак човек не купува кола всеки ден и заради единия външен вид разумния куповач трябва да е голям фен на марката.

 

Mitsubishi Lancer Sport Sedan 1.8 MIVEC, ниво INVITE с ръчни скорости :icon_dance: Дай Боже скоро и аз да подкарам такава :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам намерение за покупка на новият лансер с 1.8 мотор и СVT кутия.Някой може ли да даде мнение за този мотор и карал ли е с такава скоростна кутия.Благодаря Ви.

 

Здравейте всички,

 

От няколко дена съм горд собственик на един такъв. Засега преобладават мненията ми "ЗА" този автомобил, но все пак намирам и доста "ПРОТИВ" неща, които едно по едно мисля да опиша във форума.

 

Засега мога да ви кажа, че със скоростната кутия се свиква много бързо и в двата й режима (автоматик и т.нар. спортен).

 

Пламен, ако знам повече за въпросите ти, може и да съм от полза.

 

Лека работа на всички!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

 

От няколко дена съм горд собственик на един такъв. Засега преобладават мненията ми "ЗА" този автомобил, но все пак намирам и доста "ПРОТИВ" неща, които едно по едно мисля да опиша във форума.

 

Засега мога да ви кажа, че със скоростната кутия се свиква много бързо и в двата й режима (автоматик и т.нар. спортен).

 

Пламен, ако знам повече за въпросите ти, може и да съм от полза.

 

Лека работа на всички!!!

 

Ами той Пламен от много чудене накрая се спря на новата Мазда 6, че и капаро е оставил дори. Но пък ти си кажи впечатленията и както споменаваш че има и плюсове и минуси. Ще са от полза за други, който си мислят за Лансера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да няма да е зле да ни споделиш... негативните неща в колата... докато още имам време за избор. Все пак няма да си купувам кола всяка година и ще е добре да знам в какво точно ще инвестирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой, който вече е собственик на новия MITSUBISHI LANCER SPORT SEDAN?

Моля нека да сподели нещо за колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...