Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Масло над нивото при ASX 2.2 150


Препоръчано мнение

Здравейте, 

При каране извън грацко ми се появи индикация, че маслото ми е над нивото. Обадих се на сервиз Мицубиши където ми обясниха, че поради факта, че карам повече грацко, dpf не се е регенерирал правилно и гориво е останало в двигателя. Да, но когато го смених и премахмах сигналния чек при проверка на маслото щеката показва пак над макса(бях изминал 50км). Въпреки, че маслото беше смемено по спесификация и по ниво на щеката беше ОК. Хората от Мицуниши сервиз ми казаха, че е нужно при смяна на маслото в тази ситуация да се направи и програмиране на дюзите - аз не го направих. Колата си върви добре, няма други чекове ,така, че някой ако е имал същия проблем моля да сподели. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....глупости на търкалета.....не се прави препрограмиране на дюзите, а си има специална опция в едно от менютата за ресет на интервала на смяната на маслото,за да може ЕКУ-то да знае как и през колко да прави регенерация на ДПФ-а.....което се прави от този,който ти е сменявал маслото.....трябва ти софтуер, чрез който да се нулира този интервал,защото в един момент ще спре да прави регенерация и след време ще се запуши и дори да се пусне принудителна генерация ,пак няма да може да се изчисти....Ресета не е онзи ресет ,който от таблото можете да си го нулирате....това е различно нещо ...

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От честото пускане на регенерацията ,част от горивото попада в моторното масло ,а това е опасно тъй кат ого разрежда ....за тези мицубишита за безопасно за мотора количество нафта се счита около 1-1.5 литра нафта в маслото....

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...