Премини към съдържание

Масло над нивото при ASX 2.2 150


Препоръчано мнение

Здравейте, 

При каране извън грацко ми се появи индикация, че маслото ми е над нивото. Обадих се на сервиз Мицубиши където ми обясниха, че поради факта, че карам повече грацко, dpf не се е регенерирал правилно и гориво е останало в двигателя. Да, но когато го смених и премахмах сигналния чек при проверка на маслото щеката показва пак над макса(бях изминал 50км). Въпреки, че маслото беше смемено по спесификация и по ниво на щеката беше ОК. Хората от Мицуниши сервиз ми казаха, че е нужно при смяна на маслото в тази ситуация да се направи и програмиране на дюзите - аз не го направих. Колата си върви добре, няма други чекове ,така, че някой ако е имал същия проблем моля да сподели. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....глупости на търкалета.....не се прави препрограмиране на дюзите, а си има специална опция в едно от менютата за ресет на интервала на смяната на маслото,за да може ЕКУ-то да знае как и през колко да прави регенерация на ДПФ-а.....което се прави от този,който ти е сменявал маслото.....трябва ти софтуер, чрез който да се нулира този интервал,защото в един момент ще спре да прави регенерация и след време ще се запуши и дори да се пусне принудителна генерация ,пак няма да може да се изчисти....Ресета не е онзи ресет ,който от таблото можете да си го нулирате....това е различно нещо ...

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От честото пускане на регенерацията ,част от горивото попада в моторното масло ,а това е опасно тъй кат ого разрежда ....за тези мицубишита за безопасно за мотора количество нафта се счита около 1-1.5 литра нафта в маслото....

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...