Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Привет колеги ,

Смених маслото на аутлендъра  2.2 / 2008г.но не знам как да зануля километража. Моля , които знае как става да пише . Пробвах какви ли не комбинации и не се получава .

Поздрави. 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Натискаш в дясно сървиз бутона (Info) при изключен автомобил и отиваш в меню сервиз с иконката с гаечния ключ.

След което задържаш за няколко секунди бутона и иконката с гаечния ключ започва да премигва - > Clear - > след което стартираш на контакт.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 4/26/2022 at 2:16 PM , Светльо Ангелов написа:

Натискаш в дясно сървиз бутона (Info) при изключен автомобил и отиваш в меню сервиз с иконката с гаечния ключ.

След което задържаш за няколко секунди бутона и иконката с гаечния ключ започва да премигва - > Clear - > след което стартираш на 

Свельо , пробвах не става . Ключето мига и след това нищо ( Clear ) изобщо не се появява и ключето спира да мига.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

След като мигне задържаш бутона Info за няколко секунди и тогава.

Гледай внимателно клипа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Konestanislav написа:

......Ключето мига и след това нищо ( Clear ) изобщо не се появява и ключето спира да мига.

 

Пробвай с няколко-кратно натискане когато мига.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

....понякога не става и така ,както е в клиповете ,защото докато е била гаранционнно, някой сервизен техник дали по не внимание или умишлено го блокира,за да се отблокира, се ползва оригиналния софтуер на МУТ 3 ,там си има специална опция ,която да се окаже на таблото да почне да нулира сервизния интервал.....Другия вариант който съм виждал е, когато някой автоджамбазин е решил да превърта километрите и не се направи от човек ,който си разбира от тези работи, се получава така......скоро имах случай ,в който на таблото пише 132000 км. пробег, а когато влезнах в ЕКУ-то ,там си пише че е на 211000 км. пробег и в подменюто за принудителна регенерация има параметри ,като единия от тях е за последна регенерация правена на 197000 км.......сами си вадете изводите ......

 

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

13 minutes ago, Miroslav said:

При моделите на Мицубиши с филтър за твърди частици, тази процедура е безсмислена, защото дори и да занулите сервизния интервал по посочения метод е необходимо да се укаже и в системата за управление на филтъра за твърди частици, че маслото е сменено, а там зануляването става само с тестер. Така, че колегите с модели снабдени с филтър за твърди частици трябва да ползват тестер с възможност да занули сервизния интервал и на двете места.

Точно за това писах сутринта в другата тема.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги аз съм нов тук,защото отскоро карам аутлендер 2010 г.Та значи при мен сервизните интервали са макс 2500 км и някаклви месеци ,влизам в едно подменю в което има Eu10,Eu11,jap еди какво си можеш дори да забраниш показването off,но не мога никак да настроя интервала на примерно 15000 км.Доколкото успях да разбера от книжката ,а тя е на немски (колата е швейцарка)трябва да посетя дилър на Мицубиши за да се настрои интервала.Наистина ли е така или аз мога да го настроя,ще съм благодарен за информация'

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...