Премини към съдържание

MItsubishi ASX (215) разходомера на празен ход


Препоръчано мнение

Здравейте!

Някой случайно да знае или да е имал наблюдение за следния може би – или не проблем:

На празен ход и колата  е на место ,разходомера забива на макс .

Иначе в движение, ако се изключи скорост е на минимум показание.

Въздушният филтър е нов.

Това нормално ли е или има някакъв проблем?

Компютъра не отчита грешки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моя лансер също е така - на място показва разход на гориво докрай вдясно, т.е. максимален.

Редактирано от СтоянБ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е бъг, така работи, аз имам мерцедес и като я запаля дава 20/100 (макс), и като я подкарам и пада. Това е нормално според мен. Има си формула, която смята разхода в литри/100км според данни от различни сензори по колата, но в случая като си спрял и не се движиш разстоянието е 0км. Съвсем адекватно си работи, друг е въпросът, че при тая ситуация, по-правилно е да се измерва литри/час.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. мери разхода, разделя го на 0, получава се безкрайност и го визуализира като пълнооцветена скала. Японска му работа...

Иначе в онзи популярен виц японците се чудели на математическия интерес на българите, които дори в обществените тоалетни решавали уравнения с Х, У и още някакъв неразбираем за японците символ...

Редактирано от СтоянБ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...