Премини към съдържание

Газова уредба на Outlander II 2.4, 170 к.с., 2009 г.


Препоръчано мнение

Здравейте, от скоро съм собственик на Аутлендър 2, 2.4 170к.с, 2009 г. с газова уредба. Тъй като бутилката е в багажника, а бих желал да я преместя на мястото на резервната гума (поради ред прични), има ли колеги, на които бутилката е на мястото на резервната гума? Съответно колко литра газ може да събере там бутилката, разбрах че може да е макс 18 см дебела  (при мен е моделът с трети ред седалки)? Удачно ли да се намира там, не е ли по опасно да закачи или при евентуален удар отзад, къде е монтирана (за София) и т.н....ще се радвам на всякакви мнения и препоръки относно тази тема. Благодаря и Весели Празници! 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, четох я темата, само не разбрах дали е 16 или 18 см бутилката и къде я е сложил колегата, опира ли, колко литра събира и т.н. Някой с практически опит за този случай, ако може да сподели

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двата вариант 16/18см. ще ви върши работа. Аутлендъра е със сравнително високо отстояние и няма да имате проблем с ежедневна у-ба. 
Аз съм с Грандис, който е със сходна платформа и 18см бутилка, с която няма проблем. Има значение как е монитрана разбира се.

Quote

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  

На 12/20/2021 at 10:43 PM , Stan3000 написа:

Да, четох я темата, само не разбрах дали е 16 или 18 см бутилката и къде я е сложил колегата, опира ли, колко литра събира и т.н. Някой с практически опит за този случай, ако може да сподели

 

Здравей, цялата информация я има в другата тема, само не съм пуснал снимки финално как изглежда, но е това, което тествахме. Бутилката е 630 х 180 и събира 43 литра. Закрепва се с шпилки и допълнително отдолу е закачена скобата за гумата.

При този модел е най-зле положението за бутилката и няма особени варианти. При Грандис е по-различно. Не е най-ниската точка бутилката, но си е доста ниско.

Вече 6 месеца си я карам и няма някакви проблеми. Малко са уморени задните пружини и доста кляка, когато е натоварена - смятам да ги сменя заедно с амортисьорите евентуално.

Уредбата я монтирах при Милчо София, Левски-Г - има опит и знае какво прави +359879868639

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...