Премини към съдържание

Колко бързо загряват вашите Митсубишита ASX


Препоръчано мнение

Здравейте на всички :)

Тъй като не намерих информация искам да създам тази тема за да разбера колко бързо загряват вашите автомобили през зимата. Аз имам Ситроен Ц4 айркрос 1,8д 150к.с 4N13 двигател който е на митсубиши и мисля че много бавно ми загрява автомобила. Подгряване работи , когато стой на място колата и работи парното температурата пада с няколко деления надолу! Това нормално ли е? Термостата е проверен , вече незная дали нормално това или не ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ASX 2014, 2.2D, зимата започва да духа хладно към топло буквално след 300-400 метра. Като загрее държа градусите от копчето на 21-22 градуса и първа степен на вентилатора, над това става баня и в най-големия студ. 

Единствената друга кола с такова бързо затопляне, която съм карал беше голф 3 1.9 дизел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Притежавам ASX 4N13 и загрява доста бавно (според индикацията на таблото) при ниска околна температура, иначе парното топли добре. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 12/2/2021 at 8:11 AM , lazarchuk написа:

А след колко време ти загрява на нормална температура ?

След няколко минути, не съм засичал но максимум 6-7-8.

Двигателят е друг, 4N14 и е автоматик, вероятно има значение.

Редактирано от Okli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е дизелов двигател да загрее по-бавно от бензинов.  Не съдете по парното, защото може (не съм запознат) да има допълнителни нагреватели и да започва да духа топло след по-кратко време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На вниманието на всички интересуващи се отговора е следния !

Смяна на термостат -доста трудуемко и интересно за занимание сваля се всичко : колектор изпускателен,турбо,катализатор , доста ламаринки и т.н

След смяната естествено , че с оригинален термостат подобрение има но все пак това е дизил и вече ми е ясно че загрява по бавно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ASXа нямат ли дизеловите ел.нагревател в парното като на Аутлендъра?

Кросъра ми е дизел и доста бързо започва да духа топло след палене,може би на 5та минута вече е осезаемо топло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Светльо Ангелов промени заглавието на темата Колко бързо загряват вашите Митсубишита ASX
На 12/6/2021 at 5:25 PM , Даниел Цветков написа:

ASXа нямат ли дизеловите ел.нагревател в парното като на Аутлендъра?

Кросъра ми е дизел и доста бързо започва да духа топло след палене,може би на 5та минута вече е осезаемо топло.

Имат, започва да духа топло ставнително бързо, но бавно достига до работна температура. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е няма как в студеното време бързо да загрее дизел.

Палиш,постояваш минута колкото да се освести мотора в студа и тръгваш леко без излишни напъни-в движение загрява по бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...