Премини към съдържание

Превод на пари през Epay


Препоръчано мнение

Колеги, понеже ми направи впечатление че все още има голям процент хора, който не се възползват от удобствата на 21 век (съдейки от темата за плащането на спането за срещата), а губят от времето си да ходят до банки, то реших да публикувам няколко снимки как да направим това през epay:

  1. Отивате на сайта www.epay.bg и се регистрирате следвайки инструкциите на български език. За регистрацията е нужен валиден електронен адрес (e-mail), на който получавате инструкциите.
    post-446-1194181301_thumb.jpg
  2. След като се регистрирате трябва да регистрирате и валидна за българския пазар дебитна (кредитна карта) в системата на epay, като това става най-лесно с помоща на банкомат. Описано е в подробности в инструкциите
  3. След като сте регистрирали веднъж картата ви, може да я ползвате безброй пъти за плащания през epay. Сега е момента да направите първото плащане (примерно годишната такса за Фен Клуб Мицубиши)! Отиваме в меню "Преводи"
    post-446-1194181508_thumb.jpg
  4. Избираме "Изпратете вносна бележка" от подменюто:
    post-446-1194181554_thumb.jpg
  5. За да направите превода са ви нужни 2 неща:
    • получател (или бенефициент) - в случаят е Светозар Ангелов

    • IBAN-a на сметката - в случаят е BG23PRCB92301001025915

post-446-1194181756_thumb.jpg

[*]На следващият екран попълвате паролата си и изчаквате да ви изпише че превода е минал успешно. Обикновенно има такса за превод-а като той е различен в зависимост от банката оператор. В момента epay работят с Първа Инвестиционна и Централна Кооперативна банка. Превода през ПИБ е 1 лв а през ЦКБ е 80 ст. за суми под 1000 лв и 50 ст. за по големи суми.

Дано съм бил полезен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  1. ......В момента epay работят с Първа Инвестиционна и Централна Кооперативна банка. Превода през ПИБ е 1 лв а през ЦКБ е 80 ст. за суми под 1000 лв и 50 ст. за по големи суми.

Дано съм бил полезен :)

 

 

Това значи ли, че трябва да имаме карти само на тези банки, или с другите е просто по-скъпо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не прозвучи само като реклама, аз използвам ДСК директ и ми е доста удобно, не ми взема такса за повечето преводи, до 3000 мога да си тегля в брой от клоновете им, ползвам и виртуална карта за да пазаря от ebay...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че трябва да имаме карти само на тези банки, или с другите е просто по-скъпо?

За другите е отделно за тегленето, отделно за превеждането, но за електронно теглене повечето карти нямат такса...

 

Има и нововъведение от тази година Микросметка. Ако получателя си направи микросметка /просто се легитимира в някой офис/ може да му се превеждат пари без такса. Има при тегленето само някаква...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че трябва да имаме карти само на тези банки, или с другите е просто по-скъпо?

 

Това значи че банките оператори при плащане през epay, са само Централна Кооперативна и Първа Инвестиционна. Картата която ти си регистрирал и искаш да ползваш няма значение на коя банка е, просто ще мине нареждането през някоя от двете банки по горе.

 

Да не прозвучи само като реклама, аз използвам ДСК директ и ми е доста удобно, не ми взема такса за повечето преводи, до 3000 мога да си тегля в брой от клоновете им, ползвам и виртуална карта за да пазаря от ebay...

Говорим за epay - това какво общо има в случая?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Темата е изключително полезна и я закачам, като Важна тема. Благодаря на Стефчо :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за epay - това какво общо има в случая?
:mitsu-smiley: Общото е, че който има карта на ДСК чрез тяхната система може да извършва всички операции, които позволява и ePay, без да му се налага преди това да регистрира картата на банкомат и да плаща минималните такси след това. С две думи - който има карта на ДСК ще му е по-удобно (и маааалко по-евтино) през ДСК Директ. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички банки имат електронно банкиране и от там също могат да се правят преводи, но през Epay е по-универсално и ясно обяснението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това с e-pay е супер и аз често се възползвам от тази въжможност, но за съжаление ще сменят картите на Първа инвестиционна банка - стават с чип и край с e-pay, които не работят още с такива карти...въпрос на време е това да се промени, но...а новите карти ни чакат вече (тези, които са в ПИБ) в клона на ПИБ на Стамболийски, но на който не му е изтекла картата, може да почака със смяната :icon_blush: както и ще направя аз :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......................................... картите на Първа инвестиционна банка - стават с чип и край с e-pay, които не работят още с такива карти...в

 

За пръв път чувам такова нещо.... съвсвм скоро си регистрирах карта с чип на ПИБ за плащане в e-pay без проблеми.

 

Току що говорих с e-pay по телефона. Това е:

 

Списък на банкоматите, на които можете да регистрирате карта с чип за плащане в e-pay

 

Явно няма проблем :) или поне не е голям...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бояне, BAlexandrov е прав. Мисля на всички е ясно че почти всички банки имат електронно банкиране. Но това са само общи приказки и има 2 МНОГО важни фактора:

  1. Електронното банкиране на банките е доста зле. Аз имам карти на Първа Инвестиционна и Прокредит. На първата е толкова зле електронното банкиране, че съм се отказал тотално да го ползвам .. на прокредит е поне с малко по приятелски интерфейс, но дори и там човек се обърква
  2. В зависимост от вида на картата ти имаш дневен и седмичен лимит. Хайде пробвай се примерно от Първа Инвестиционна през тяхното електронно банкиране да преведеш 1000 лв за проба :) Хайде след това пробвай и през epay... не съм наясно точно как, но epay игнорира тия лимити и може да използваш цялата сума която искаш да преведеш без ограничение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Извинявам се, че размихме темата. Стефчо имаше конкретен въпрос, на който отговорих и точка! Не съм имал нищо друго предвид. Аз ползвам ePay и повече от 4 години кракът ми не е стъпил в нито една банка за превод на пари или плащане на сметка към който и да е кожодер. Доволен съм и от интерфейса и от поддръжката им, защото съм имал проблеми (веднъж ми изчезнаха около 250лв.), но много бързо и акуратно са ги решавали. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам само едно напомняне да направя. На мой колега наскоро му бяха откраднали epay акаунта и бяха направили доста преводи насам натам. Все пак завърши благополучно, защото от Epay го бяха блокирали автоматично поради съмнения и след изясняването успяха да му възтановят парите.

Единия проблем е че кражбата на акаунта е станала чрез програма-троянски кон, която я е записала и изпратила. Другия е че не е ползвал сертификат. Има опция да ви бъде издаден сертификат /има линк в основната страница и обяснения/, който се инсталира на компютъра и тогава освен паролата трябва и сертификата да имаш, за да влезеш. Въведоха наскоро и друг начин - правиш си акаунт и си регистрираш GSM-a и после като искаш достъп ти пращат SMS с парола, която работи 30 мин само - беше 5 ст мисля.

Това важи не само за тях, а и за банките. Epay вече развиха доста добра система, но на много от банките са ужасни не само като дизайн и функционалност, но и като сигурност и освен това не ги развиват така че съм склонен повече да вярвам на Epay. Мислете за сигурността в интернет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам само едно напомняне да направя. На мой колега наскоро му бяха откраднали epay акаунта и бяха направили доста преводи насам натам. Все пак завърши благополучно, защото от Epay го бяха блокирали автоматично поради съмнения и след изясняването успяха да му възтановят парите.

Единия проблем е че кражбата на акаунта е станала чрез програма-троянски кон, която я е записала и изпратила. Другия е че не е ползвал сертификат. Има опция да ви бъде издаден сертификат /има линк в основната страница и обяснения/, който се инсталира на компютъра и тогава освен паролата трябва и сертификата да имаш, за да влезеш. Въведоха наскоро и друг начин - правиш си акаунт и си регистрираш GSM-a и после като искаш достъп ти пращат SMS с парола, която работи 30 мин само - беше 5 ст мисля.

Това важи не само за тях, а и за банките. Epay вече развиха доста добра система, но на много от банките са ужасни не само като дизайн и функционалност, но и като сигурност и освен това не ги развиват така че съм склонен повече да вярвам на Epay. Мислете за сигурността в интернет.

:mitsu-smiley: Това наистина е важно, но все пак опираме до човека. Аз ползвам сертификат от момента, в който ги въведоха като възможност. Сертификатите са нещо много хубаво, защото с тях можеш да ползваш услугите на системата само от компютър, на който си го инсталирал. Валидноста им е 1 година и след това трябва да се поднови. Процедурите с тези сертификати са много лесни и са перфектно описани на страницата на ePay. Сертификата може да си го "експортнете" и да си го носите с вас ако мислите, че някой път ще ви се наложи да ползвате системата от компютър, на който не е инсталиран. След това лесно се премахва от този компютър. Това с SMS-те има и вариант, при който ти изпращат безплатен SMS при транзакция от акаунта ти. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам такова нещо.... съвсвм скоро си регистрирах карта с чип на ПИБ за плащане в e-pay без проблеми.

 

Току що говорих с e-pay по телефона. Това е:

 

Списък на банкоматите, на които можете да регистрирате карта с чип за плащане в e-pay

 

Явно няма проблем :) или поне не е голям...

 

Благодаря ти за отговора, ще проверя кой ме е подвел така... :icon_thumbup: Дано няма проблем, това наистина е най-удобният начин да платиш, без да се редиш на опашка в някоя банка :rolleyes: И работното ти време да съвпада с това на банката!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Visa Electron с магнитна лента и чип от Уникредит Булбанк (да не звучи като реклама),

регистрирана ми е в ипей.бг, също в paypal.com и пазарувам свободно от ebay (всички части за ребилда

на галанта ги купих от там и ми излезе адски евтино - около 250 лева за бутала, сегменти,основни/биелни лагери,

пълен комплект гарнитури за двигателя), така че няма никакви проблеми за картите с чип в epay.bg ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

Дам полезна е темата. Удобството е несравнимо.

Аз лично ползвам онлаин банкирането на ДСК Банк и съм много доволен. Елементарен интерфейс - направо интуитивен. Ядове със сигурността за сега нямам (дано да продължи така). С виртуалната карта се пазарува като с всяка друга , с тази разлика , че аз решавам кога и колко пари да има в нея.

Отделно въпроса със сметките за вода, ток и телефон е решен направо гениално (за забраванковци като мен) - с едно цъкване виждам какви сметки имам и ако реша да ги платя - още 2 цъквания.

Но далеч не мога да кажа същото за онлаин банкирането на Пиреус .....там ми се стори кошмарно направо.

Не правя реклама на ДСК , честно казано ме дразнят доста - ужасно бавно е обслужването им по клоновете , винаги има тълпи , а също така не ме радва , че ми вдигат лихвения процент по едно кредитче , без дори да ме информират и после като отидох в клона ми се хилят и викат "ами да ние сме ви го покачили , даже 3 пъти"....

 

Иначе поздравления за Стефан , че си е поиграл да постне подробно и разясни що за животно е epay :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ако някой ползва карти на ОББ, да знаете, че Еpay не ги приемат. В този случай можете да ползвате собственото онлайн банкиране на ОББ, което откъм сигурност има всички екстри - forced SSL, временна парола по SMS, etc.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...