Премини към съдържание

Гуми/джанти


Препоръчано мнение

Колеги какъв размер гуми да сложа на галанта при 16 цолова джанта така че да нямам проблеми с дупки и да вози меко благодаря предварително!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ходавата част на преден и заден мост е без проблеми и хлабини, общо взето всичко от среден до висок клас гума, ще ви свърши работа.
Размера който Мицубиши препоръчва (ако въобще става въпрос за 8-ма генерация, защото не сте написали) е : 215/60 R16

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

 205/55R16 или 195/55R16

205/60/R16 е размер, който е по-малко разпространен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

8 ма генерация 1999 г проблеми с окачването нямам но съм с нископрофилни гуми и всеки говори за возията на галанта която аз лично не усещам със сегашните 215/45/17

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Моят опит с Галант е, че НЕ е направен за 17-ки за меко возене.

Освен това има много повече шум в купето, и разхода се повишава значително.

Разбира се всеки си решава какво да прави с колата си и какви размери да и слага, но това е дълга тема. :)

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
На 10/15/2021 at 12:48 PM , Светльо Ангелов написа:

 205/55R16 или 195/55R16

205/60/R16 е размер, който е по-малко разпространен.

След всякакви експерименти за гуми и джанти (15,16,17 цола)  - 205/60/R16 това е оптималния размер! Останалите варианти са красиви и твърдовозещи....или грозни и много лигавовозещи ...мое лично мнение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже питането е и за джанти да спомена, че галант VІІІ при джанта с ЕТ35 и ширина 7.0J не понася гума с широчина над 205. Става въпрос за задницата, където външният ръб на гумата може да "захапе" ламарината на веждите.

Който иска гума 215-225 трябва да е с джанти 7.0J с ЕТ45, 42 или 40, не по-малко от 40. 

Гумите са много важни. Те не са за едната визия. Предните гуми специално при V6 модификацията има повече работа (поради повечето тежест в предницата). Тя пак трябва да предоставя сцепление с пътя, да завива и да спира автомобила. Колкото и лигаво да е било с 225/45/17 то представянето на тази гума е много по-добро от 205/60 16", 205/55 16" ... 195/65/15". Може да е шумно, да друса повече, да увлича волана по коловози в асфалта, но 215-225/45/17 е гумата, която ще даде повече сцепление, по-добра устойчивост в завоя и по-къс спирачен път.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено е така ....лигавовозещите имах в предвид 15 цоловите (зимните са ми такива). Летните бяха 225/45/17 и ми харесваха,  сцеплението и по-твърдата возия също ми допадаше (е бяха и малко по-шумни де), но за съжаление нашите жалки подобия на пътища ме отказаха от този размер и смених летните със 205/60/R16 - определено понасят повече "бой" от колкото 17ките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...