Премини към съдържание

Проблем студен старт при 4G63 6-bolt


Препоръчано мнение

Здравейте,пиша в еклипс отдела,защото колата ми е с 4G63 DOHC мотора и проблемът е следния(ако може да се нарече баш проблем):

Когато я запаля студена,колата си вдига около 1500 об. стои си примерно между 2 и 5 секунди и постепенно си падат до около 1100 и след това под 1000(вече като загрее съвсем), НО на някои пъти при студен старт,дига 1500,постепенно си падат и още студена,студена нещо се задавя и пада до 600об за секунда /две.,след което сама си подава газ и ги вдига до 1500 и след това се нормализира(при такова палене падането до  около 600 об. е макс 2 пъти за няма и 2 секунди и се нормализира)

Също така при настъпване на педала за газ (малко по-рязко),когато колата е още студена се зачудва ,задавя се (макар и не много) и тогава дига обороти.

При тръгване с колата,когато още не е загряла напълно, има придърпване(2 светофара тръгване спиране и предърпването спира,но в началото като се тръгне и се изредят 1-ва/2-ра/3-та придърпва и се усеща :( ).

Карам я така близо година вече,разлика в мощността на загряла не усещам,но адски много почна да ме дразни!

Колата ,също така ,има инсталирана газова и се кара предимно на газ (и ме съмнява дали не е бензинова помпа???)

Ще се радвам,ако ми помогнете със съвети,какво да правя и какво евентуално(дано да не ) трябва да се смени! :)

Колата е KIA JOICE - тотално копие на Mitsubishi Space Wagon и на Hyundai Santamo
Ако постът не е за еклипс отдела,то нека модераторите да го преместят в спейс/грандис отдела!

 

Редактирано от Marto4G63
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих започнал с почистване на стенд бензиновите дюзи. По описанието ми изглежда нещо като "пиклив" инжектор, нещо съвсем нормално имайки предвид възрастта на автомобила и качеството на бензина у нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, отдавам го на газ-та. Отдявна съм спрял да му обръщам внимание, зимата  е малко по кофти. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега Милен,точно така е и при мен зкмата и малко се позачудва и за паленето,но пак си пали от 1-вия път

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марто,

Както е посъветвал МихоВ - проверете/почистете бензиновите инжектори/дюзи. Също е добре - да проверите температурния датчик на охл. течност.

Имал съм същите симптоми - при мен беше от замърсени/пикаещи дюзи. При мой познат (със същия автомобил) - темп. датчик.

(Аз дюзите си ги чистя сам, с присособления, има клипчета на руснаците - с помпа и разцъкване - получава се добре; на стенд е най-добре може би).

Успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е от температурния датчик на охл. течност да има тези зачудвания на студено...Сменял съм го,ако не се лъжа,веднъж

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не е от датчика. Гледал съм датчика на моята през диагностичен софтуер - данните отчетени от компютъра на колата са точни. При мен помага единствено чистене на дюзите. Чистя си ги сам, с един спрей за карбуратори, един вентил от джанта и едно трафче да ги клати и минава тченост през тях. Върши работа, има и по добър вариант с една специализирана течност за тази цел, вкарваш я под налягане в горивната рейка, палиш колата и така работи докато свърши течноста. Ама не съм намерил от къде да купя в БГ. Гледам има някаква английска и руски някакви...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте дюзите на стенд и кажете какъв е резултата :coffee:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам,така и ще бъде явно,колега Михов !

Понеже,така и така,съм от Пловдив,ако знаете,дали Милен попринцип се заема с такива процедури по чистене на бензиновите дюзи??? :detective2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...