Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Аутлендър 2.0.турбо чукане в мотора


Препоръчано мнение

Здравейте, от месец съм собственик на Аутлендър 2.0 турбо, 2005 година, внос от Швейцария. Смених агренажа, маслото и филтрите, поставих му газов инжекцион. При едно пътуване до Дупница (от София) клата започна да придърпва и светна чека. Работеше неравномерно и тресеше като на три цилиндъра. Прибрах я така  (около 70км). В София по тихите улици ми направи впечатление че като потеглям и сменя предавката се чува леко чукане ипосле изчезва. На следващия ден и поставих ОБД и ми изписа че втори цилиндър не пали. Когато извадих свеща се оказа че половината на електрода липсва. Смених я, но чукането остана. Естествено че се питам къде е парчето и за това пуснах ендоскоп в цилиндъра, но там няма и следа от него, дори и драскотина, никакви наранявания. Чукането много наподобява като при аванс, в ниските обороти го няма, когато се подаде лека газ леко чука и изчезва след 1300 оборота. Естествено спрях колата за по сигурно за да не стане по голяма беля.Ако някой има идея какво може да се е случило ще се радвам на мнение... Благодаря! 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравей, много неприятно наистина. Провери ли има ли компресия на въпросният цилиндър?Евентуално драскотини по стените на цилиндъра? За чукането мога да предположа леко тръгнал биелен лагер.Здравей, много неприятно наистина. Провери ли има ли компресия на въпросният цилиндър?Евентуално драскотини по стените на цилиндъра? За чукането мога да предположа леко тръгнал биелен лагер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
На 11/10/2021 at 3:06 PM , racer666 написа:

Здравей, много неприятно наистина. Провери ли има ли компресия на въпросният цилиндър?Евентуално драскотини по стените на цилиндъра? За чукането мога да предположа леко тръгнал биелен лагер.Здравей, много неприятно наистина. Провери ли има ли компресия на въпросният цилиндър?Евентуално драскотини по стените на цилиндъра? За чукането мога да предположа леко тръгнал биелен лагер.

Благодаря, работя върху това, което би предположило смяна на всички лагери, сегменти, уплътнения и гарнитури, шлайф на вал, глава клапани, ревизия на турбо, смяна на съединител.. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бързайте с отваряне на мотора, чукането може да бъде от изпуснал маслен обтегач на ангр. ремък.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На мен ми чукаше така, като аванс и излезе гарнитура между трите цилиндъра в компресионната част. Така че на компресия би трябвало да излезе, масло и вода не губеше. Дано да съм помогнал

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след отваряне на мотора се оказа изгоряло бутало на втори цилиндър, както и частична липса на хонинг, леки вертикални драскотини по цилиндъра. Вероятно наранена биела. Търся бутало/биела втора употреба, или нови, но трудна работа. Един пич ми даде, но се оказа от атмосферен двигател. Ако някой може да предложи нещо.. 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...