Премини към съдържание

Парно на аутледър


Препоръчано мнение

Привет , колеги.

Карам аутлендър 2008 г . На скоро и по точно вчера , пускам вентилатора на колата и нищо! А , пускам климатика светва ми индикатора    , че е пуснат но нищо не се случва . От духалките нищо .Мисля ,че може моторчето да е изгоряла ама не съм сигурен а и незнам как да го сваля за да го измеря . Проверил съм бушоните  - здрави са. Ако някой може да ме насочи или е имал подобен проблем моля да сподели. 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,това въпросния резистор с номер 7802А006 който се намира зад жабката до вентилатора за перката ли би следвало да е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 6/13/2021 at 7:49 PM , stm написа:

 

Ето какво проверих преди малко :

След като вчера вентилатора на парното на Мицубишито работеше и по време на движения спря и не тръгна повече. .Появи се миризма на бакелит ,но валеше дъжд и не съм сигурен дали беше от купето или от съседните автомобили в колоната ( бяхме в задръстване ) Днес пак не работеше .Почетох по  форуми и проверих ,при неработещ вентилатор :

1. Проверих бушон 30 А беше здрав , при бушоните под волана 

2 .Изкарах буксата на вентилатора на парното .Замерих с уред идваше 12 в и като въртях врътката за усилване волтажа се увеличаваше .По буксата като че ли имаше черен нагар от външната страна ,но контактите бяха чисти.В момента в който включих буксата вентилатора тръгна .Почистих със спирт и оставих така , засега работи 

3. Почистих контактите на буксата и на този резистор ,по него имаше окис по алуминиевите ребра

 

Според мен след тези проверки , проблема ще се окаже в четките на вентилатора на парното . Вие как мислите ?

1638698004467.jpg

1638698004406.jpg

1638697292849.jpg

1638697292864.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...