Премини към съдържание

Препоръчано мнение

От скоро забелязвам,че много бавно загрява и почти не може да си достигне работната температура.

Работата отива на термостат явно,но ме интересува дали не се продава само патрона,без пластмасово тяло?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато смяняха моя термостат ме учуди цената му и факта че е цяла част.

Внимавайте с малките пластмасови съединения за макучета влизащи в термостата или там около него, при мен докто вадят маркучите счупиха някакво пластмасово съединение, добре че в двора на сервиза имаше пежо донори. 

 

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя мотор понеже е ситроенски,не е разработка на пежо и явно такава им е политиката да слагат термостат който се сменя с цялото тяло-при 2.0 хди е същата работа.

Наскоро сменях на Черокито и там е същата работа,само че корпуса е алуминиев,но самия патрон се вади лесно и може да се смени,стига да го намериш отделно де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Моята зимата едва показваше една чертичка на дигиталния показател, а извън града с ниски обороти и ниска температура показаното изчезваше. Явно и аз съм за термостат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених го,беше разглобен направо и стоеше отворен.

Сега сече си загрява пак нормално и да е в жегите не мърда индикатора,преди по надолнище даже изстиваше мотора(като беше прецакан термостата де).

Тъпото е,че се сменя цяло тяло с датчика и прочее заради един патрон,но нейсе-неразглобяемо е направено.

Прибрах го уж заради датчика,но ми казаха че не се скапвали.

Над 100 пари са марковите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Смяната трудна ли е и колко горе долу излиза смяната, че и на мен ми предстои скоро?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Такаааа, значи термостатът е сменен и при мен.Останал беше отворен със счупена пружинка и затова съм нямал дертове със загряване. За протокола сложих махле беер , щото в Пежо ми обявиха 250 лв за оригинален. Майсторът ми взе 30лв за смяна. Сега загрява нормално и като закотви преди средата не мърда!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...