Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Pajero 4 3.2 did P1499 - висока температура DPF


Препоръчано мнение

Здравейте , имам проблем с Pajero 4 3.2 did ,бих искал да помоля за съвет. 
Джипа е с премахнат физически и софтуерно DPF, но с наличен, измит катализатор.  
Точно преди два месеца колата влезе в limp mode - авариен режим и при диагностика показа P1499 DPF high temperature. 
Купих два сензора втора употреба , сложих единия изтрихме грешката и до вчера нямаше никакви проблеми. Та отново.. същата грешка - висока температура в DPF. Изтрихме отново карах 30 км докато се прибера - никакви проблеми.

Реших да сложа и втория сензор, които купих, сега колата е с него и не знам какво да очаквам и как да процедирам.

Едната от теориите ми е , че сензора дава грешни данни в определени моменти, които довеждат до грешката. Другата ми теория е пропуск в софтуера, но не знам какъв. 
Не мога да прикача снимка от диагностиката , но температурата на DPF и катализатор пише , че са по 700 С , което не е истина , измерих ги, явно софтуера манипулира нещо. 
Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че някой се е обучавал на  Паджерото как се премахва софтуер на DPF! Обърни се към колега в форума- Пламен-DJ Tymby,човека има сервиз и е много в час  с  Паджеро! Поздрав

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, P.Penchev написа:

Мисля че някой се е обучавал на  Паджерото как се премахва софтуер на DPF! Обърни се към колега в форума- Пламен-DJ Tymby,човека има сервиз и е много в час  с  Паджеро! Поздрав

Благодаря , ще го попитам . 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...