Премини към съдържание

Диагностика обд?


Препоръчано мнение

Здравейте! Стана ми интересно дали съществува някакъв евтин преносим апарат, който да чете грешките на галантите, защото се зачетох из форума и извода до който стигнах е че трябва по-сериозна техника, за да се видят живи данни и тн. Колата ми е 2000год 2.4гди. Случайно някой да знае дадена марка обд или софтуер по-достъпен притежаващ нужния протокол?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз ползвам най-прост ELM327 от китайците, комбиниран с Torque за телефона ми и досега ми върши чудесна работа. Трие грешки и даже дава известно количество информация. Сега да добавя, че моята е 2003г., но предполагам, че и на теб ще ти върши работа.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОБД буксата на Галанта е фалшива, на нея има само 12V. Май е сложена само за да може да се продава в Европа. Истинската букса за диагностика е до нея и има по-различен вид. За да можеш да правиш диагностика с ELM, ти трябва преходник ето такъв:

 

43a7078f08e20bb1c4a9438ddf3c8ff778a76b74_original.jpeg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Реконструктор написа:

ОБД буксата на Галанта е фалшива, на нея има само 12V. Май е сложена само за да може да се продава в Европа. Истинската букса за диагностика е до нея и има по-различен вид. За да можеш да правиш диагностика с ELM, ти трябва преходник ето такъв:

 

43a7078f08e20bb1c4a9438ddf3c8ff778a76b74_original.jpeg

Аха, добре това обяснява много неща, благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галант 2001г. 2.5 двигател го чета с обикновен autocom (delphi) китаец за 100лв. Чете само ЕКУ-то. Когато ми трябваше за еърбега, не можах да го прочета. За airbag и abs трябва малко по-специализирана техника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Колеги! Сефте ми трябва диагностика . Дали знаете къде мога да ходя с Галант 2,5 163кс за четене /София/ на въпросните грешки.  Свети тракшън контрол ,чек енджин и ербега.

Поздрави:aero: 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...