Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Диагностика обд?


Препоръчано мнение

Здравейте! Стана ми интересно дали съществува някакъв евтин преносим апарат, който да чете грешките на галантите, защото се зачетох из форума и извода до който стигнах е че трябва по-сериозна техника, за да се видят живи данни и тн. Колата ми е 2000год 2.4гди. Случайно някой да знае дадена марка обд или софтуер по-достъпен притежаващ нужния протокол?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз ползвам най-прост ELM327 от китайците, комбиниран с Torque за телефона ми и досега ми върши чудесна работа. Трие грешки и даже дава известно количество информация. Сега да добавя, че моята е 2003г., но предполагам, че и на теб ще ти върши работа.

Редактирано от eXistenZ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОБД буксата на Галанта е фалшива, на нея има само 12V. Май е сложена само за да може да се продава в Европа. Истинската букса за диагностика е до нея и има по-различен вид. За да можеш да правиш диагностика с ELM, ти трябва преходник ето такъв:

 

43a7078f08e20bb1c4a9438ddf3c8ff778a76b74_original.jpeg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Реконструктор написа:

ОБД буксата на Галанта е фалшива, на нея има само 12V. Май е сложена само за да може да се продава в Европа. Истинската букса за диагностика е до нея и има по-различен вид. За да можеш да правиш диагностика с ELM, ти трябва преходник ето такъв:

 

43a7078f08e20bb1c4a9438ddf3c8ff778a76b74_original.jpeg

Аха, добре това обяснява много неща, благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галант 2001г. 2.5 двигател го чета с обикновен autocom (delphi) китаец за 100лв. Чете само ЕКУ-то. Когато ми трябваше за еърбега, не можах да го прочета. За airbag и abs трябва малко по-специализирана техника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 11 месеца ...

Колеги! Сефте ми трябва диагностика . Дали знаете къде мога да ходя с Галант 2,5 163кс за четене /София/ на въпросните грешки.  Свети тракшън контрол ,чек енджин и ербега.

Поздрави:aero: 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...