Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander 2.0 турбо 202 кс.


Препоръчано мнение

Здравейте на всички!Какво ви е мнението за тази машина?Здрава ли е?Другата ми алтернатива е рав4 дкат.Ще се кара 90 по асфалт и 10 по оффроуд.Бихте ли казали как работи 4х4 ?Постоянно ли е зацепено или има бутон?

Редактирано от Vasko19
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Симетрично постоянно зацепено 4х4 с разпределение 50:50 с междуосев диференциал в раздатката. Няма бутон за смяна на режима. Върви прилично, гори прилично, ама става на газ. Ако уцелиш читава сигурно ще е здрава, ама това си важи за всяка кола. Има точно 20 тампона на задния мост, някои от които 100 % вече са се предали, да се има в предвид. Мога много неща да кажа, но моята е без турбо. Там ако има някаква специфика някой друг да каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Cayenne написа:

Симетрично постоянно зацепено 4х4 с разпределение 50:50 с междуосев диференциал в раздатката. Няма бутон за смяна на режима. Върви прилично, гори прилично, ама става на газ. Ако уцелиш читава сигурно ще е здрава, ама това си важи за всяка кола. Има точно 20 тампона на задния мост, някои от които 100 % вече са се предали, да се има в предвид. Мога много неща да кажа, но моята е без турбо. Там ако има някаква специфика някой друг да каже.

Колега,остана ли доволен от покупката?Предполагам турбо версията няма да е по-проблемна от атмосферната?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Miroslav написа:

Не е точно симетрично разпределение 50:50. Разпределение на въртящ момент постоянно 50:50 преден : заден мост на сух път е нежелателно за какъвто и да е автомобил и води до проблеми в управляемостта и затова производителите се опитват да избегнат този момент и правят системи за динамично преразпределяне на въртящият момент.

 А знаеш ли нещо конкретно за този модел?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Miroslav написа:

Да, какво точно те интересува? 

Системата за задвижване е еднаква като на моделите без турбо. Разликите са основно в двигателя, не бих казал че има нещо което да те притеснява, но като всеки автомобил с турбо компресор е необходимо да се наблудават някои  неща малко по-обстойно, освен това е задължително добре да се прегледа състоянието както на двигателя, турбото, така и на съединител трансмисия, защото такъв тип автомобили обикновенно се експлоатират по агресивно, а не винаги се подържат правилно.

Интересува ме колко му  е скъпа поддръжката?Кое е най-скъпото нещо ако се счупи?Бърза ли е колата?Как и е пътното поведение?Като джип ли се държи или повече като лека кола?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Miroslav написа:

Не бих казал че подръжката е много скъпа, но все пак е по-скъпа от леките автомобили на Мицубиши. Във всеки автомобил може да има скъпи неща, които могат да се повредят, така че няма смисъл да се изброяват скъпи ремонти, които може и да не се наложат да се правят. Автомобила има добро пътно поведение, по-близко е до това на лек автомобил (все пак това си е конструкция на лек автомобил с повишен клирънс и 4Х4). 

Доста си приличат с равката.Това за пътното поведение съм го чел и за равката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Miroslav написа:

Не е точно симетрично разпределение 50:50. Разпределение на въртящ момент постоянно 50:50 преден : заден мост на сух път е нежелателно за какъвто и да е автомобил и води до проблеми в управляемостта и затова производителите се опитват да избегнат този момент и правят системи за динамично преразпределяне на въртящият момент.

От това, което съм чел и гледал при руснаците съм останал с това мнение, въпреки че и там имаше спорве.

Централният диф е в скоростната кутия, не в раздатката. Схема Видео

Ама какво тогава има в раздатката, защото не е типична виско муфа или диференциал? Тук може да се види разгобена. Линк

Колегата да извинява, че разводнявам темата му.

Редактирано от Cayenne
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Cayenne написа:

От това, което съм чел и гледал при руснаците съм останал с това мнение, въпреки че и там имаше спорве.

Централният диф е в скоростната кутия, не в раздатката. Схема Видео

Ама какво тогава има в раздатката, защото не е типична виско муфа или диференциал? Тук може да се види разгобена. Линк

Колегата да извинява, че разводнявам темата му.

Няма проблеми.Всичко свързано с модела е полезно.Така и не можах да намеря отговор на въпроса.Защо има толкова малко инфо в нета за аутлендъра турбо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Miroslav написа:

Защото модела е сравнително рядък, гледай за другите 2.0 и 2,4 - на практика са еднакви, разликата е двигателя.

Мечтата ми е турбо модела.Ако не взема турбото ще взема равката.Трудно ли се намира читава?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 7/8/2021 at 10:28 AM , Miroslav написа:

Защото модела е сравнително рядък, гледай за другите 2.0 и 2,4 - на практика са еднакви, разликата е двигателя.

Мечтата ми е турбо модела.Ако не взема турбото ще взема равката.Трудно ли се намира читава?

 

На 7/8/2021 at 10:28 AM , Miroslav написа:

Защото модела е сравнително рядък, гледай за другите 2.0 и 2,4 - на практика са еднакви, разликата е двигателя.

Колега,може ли да се сложи газова ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...