Премини към съдържание

Новият Mitsubishi Lancer Evo X


Препоръчано мнение

Здравейте! Преди няколко дена и аз се регистрирах във форума на Мицубиши. Приатно съм изненадан от многото информация както и от многото хора потребители. Пиша в темата защото преди няколко седмици най-сетне се здобих с колата предмет на темата :-). Lancer Evolution 10 MR. Няма много за казване - Просто страхотна кола. Отвън, отвътре, поведение на пътя, ускорение. Каквото някой може да си поиска е в тази кола. Мога да кажа за разхода, че найстина е 14 градско, извънградско пада в зависимост от карането при 100км. е около 9,5 - 10,5. При 120 разхода е съответно 11 л. Ако се кара с нормалната за колата скорост 150-180 :-) тогава го качва на 14.5л. Та това за разхода. За поведението изключително устойчива и пъргава. Удоволствие да се шофира. Автоматика е супер - когато имам проблем сас предавките както някой по горе беше споменал за момент на объркване на кутията (аз не съм имал такъв проблем) има типтроник на волана. Така че няма проблем :-). Това е

 

Честито колега - колата ти е страхотна! Видях червената фурия в Монтана на Цветница(на 2 пъти около поликлиниката и полицията) и буквално ми потекоха лигите...поразпитах и разбрах, че е отскоро - направо ме запиши за едно кръгче следващият път :drive: ( аз честичко ходя до там, че то откъдето жената- оттам и родата )

 

Много безаварийни километри и със здраве да си я караш! :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 74
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

В същия сайт преди два дни четох, че през 2009 година компанията няма да произведе нито едно Ево, тъй като през 2008 са произведени достатъчно да задоволят търсенето и през 2009.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В същия сайт преди два дни четох, че през 2009 година компанията няма да произведе нито едно Ево, тъй като през 2008 са произведени достатъчно да задоволят търсенето и през 2009.

Мисля, че няма да се произвеждат само за Американския пазар, закарали са достатъчно там за 2009. Но ще продължат да произвеждат за останалия свят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

FQ-330 SST - най-мощната версия на Mitsubishi Evo Х, ще получи нова скоростна кутия SST с два съединителя. http://news.automedia.bg/read/7004.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

FQ-330 SST - най-мощната версия на Mitsubishi Evo Х, ще получи нова скоростна кутия SST с два съединителя. http://news.automedia.bg/read/7004.html

 

Че то на Ево 10 още от излизането си за автомат се предлага само SST кутията с 2 съединителя и 6 скорости а другата е ръчка с 5 скорости. И за GSR и за MR модификациите я има тая кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi с нова английска версия на Evo X - Mitsubishi Lancer EVO X FQ-330 SST.

Mitsubishi Cars добави още един модел към обширната гама на Evolution X за Англия.

На британския пазар вариантите на Evo X се обозначават с FQ, следван от цифра, която маркира конските сили.

Стандартно FQ-330 ще се продава с 6-степенната автоматична скоростна кутия с два съединителя SST. Двигателят е два литра с турбокомпресор, мощността е нараснала на 330 к. с., а въртящият момент е 437 Нм при 3500 оборота в минута. Това е с 29 к.с. повече от FQ-300 SST и с 25 к.с. по-малко от FQ-360. Задвижването е на четирите колела, а системата S-AWC (Super All Wheel Control) се грижи за максималното сцепление с пътната настилка.

За увеличаването на мощността инженерите са преработили смукателната и изпускателната система, интеркулера и електрониката на мотора. Ускорението от 0 до 100 км/ч става за 4,4 секунди, а максималната скорост е 250 км/ч.

Стандартното оборудване включва 18-цолови джанти, спирачки Brembo, адаптивни ксенонови фарове, спортни предни седалки Recaro, Bluetooth връзка, сателитна навигация с твърд диск и аудиосистема Rockford с портове за iPod и MP3. Предлагат се четири цветови варианта за екстериора - Cool Silver, Orient Red, Lightning Blue и Phantom black.

Източник: http://auto.dir.bg/2009/05/27/news4509047.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Днес една десятка :mitsu-smiley: се набра в насрещното по пътя към МолПловдив - еееее, какъв звук чух, просто не е истина! :icon_thumbup: :icon_clap: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Ей това ми е мечтата :icon_angel:

Имах удоволствието да карам миналото лято такова животно и да ви кажа доста съм очарован... супер стабилен в завоите и изпреварването става с лекота...

Обаче има проблем, супер нервен автомобил е в градски условия :icon_crying: не е за София определено и разхода става един :icon_crying: по-добре да гледам как харчи по завоите отколкото по задръстванията в София :icon_rock:

Редактирано от EvolitoX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 2 месеца ...

Ех това беше най - хубавият слънчев ден в живота ми, когато отидох да си направя MOT на моят Lancer във Mitsubishi Fife в Cupar(Scotland) и там,

тъй като 2 часа нямаше какво да правя, а хората грижливо ми преглеждаха колата, съвсем случайно ги помолих и те

ми сбъднаха една от най - съкровените мечти, макар и само за 25 минути !

Карах ей това чудовище(с десен волан) :

 

 

http://img194.imageshack.us/img194/7449/evoxsick.png

 

Нямам думи какво да кажа за тази кола, това е най - уникалната кола правена някога, поне за мен !

Бързо доказателство за тези, които не ми вярват(от персонала на Mitsubishi Fife грижливо ми се извиниха, че ще запишат Lancer-a ми като Carisma,

защото го нямаха в базата си данни :specool: ):

 

http://img38.imageshack.us/img38/2019/02072010346.jpg

 

http://img17.imageshack.us/img17/3202/moqlancer2.jpg

 

http://img199.imageshack.us/img199/2250/moqlancer4.jpg

 

http://img143.imageshack.us/img143/2653/86744140.png

 

За съжаление тогава(точно след като си купих колата),

парите бяха кът и нямах нито телфон с камера, нито някакъв цифров фотоапарат, за да се снимам, а и не водех никой с мен.

ЗА БОГА АЗ ВЪОБЩЕ НЕ ОЧАКВАХ, ЧЕ ЩЕ МИ Я ДАДАТ ДА Я КАРАМ

:12w00t: :icon_dance:

Извинявам се, че се разписах така, щото малко се разчувствах и го пожелавам на всеки тоя момент :rulez:

 

П.С. Ех студентски бригади ех кеф, хем работиш, изкарваш пари,играеш на търг в eBay за кола спечелваш я и се оказва съвсем случайно, че човека,

който е пуснал търга е американец живеещ в Англия, който си я е ship-нал от САЩ 2006 година в UK :D !

Още не мога да повярвам, че си купих такава кола за каквато съм си мечтал, когато съм играл 2003-та година на Need For Speed - Underground и са ми текли лигите по нея!

А да не казвам колко съм горд, че съм карал онзи синият звяр на снимката по горе и въобще колко съм горд, че притежавам Mitsubishi и то пък Lancer ES :rulez: :mitsu-smiley: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Карах ей това чудовище(с десен волан) :

 

 

Бързо доказателство за тези, които не ми вярват(от персонала на Mitsubishi Fife грижливо ми се извиниха, че ще запишат Lancer-a ми като Carisma,

 

Да ти кажа честно, на този документ дето си снимал, никъде не пише че си карал чудовище..:lol:

Но от друга страна, няма причина да не ти вярваме, защото почти половината форум сме го карали, само че с ляв волан..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, на този документ дето си снимал, никъде не пише че си карал чудовище..:lol:

Но от друга страна, няма причина да не ти вярваме, защото почти половината форум сме го карали, само че с ляв волан..:D

 

Да бе , аз съм от другата половина ( дето на косъм им се размина да го карат :icon_crying: )

Ама пък за сметка на това всяка сутрин като ходя на работа се срещам с такъв звяр , само че бял . И всеки път ме заболява врата да се обръщам :P

Редактирано от BallAtriX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...
  • преди 2 месеца ...

Колкото и да го хвалите този модел, според мен за да е по-добър от Ево 6, трябва първо да скъса рекорда му на WRC-тата, не знам дали 6-цата е по-добра, но до сега тя е цепила новите си братчета по всякакви характеристики...включително и по визия :D не се опитвам да засегна никои но според мен X-a трябва да поцхне да бие на ралитата за да му стъпи на класата. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да го хвалите този модел, според мен за да е по-добър от Ево 6, трябва първо да скъса рекорда му на WRC-тата, не знам дали 6-цата е по-добра, но до сега тя е цепила новите си братчета по всякакви характеристики...включително и по визия :D не се опитвам да засегна никои но според мен X-a трябва да поцхне да бие на ралитата за да му стъпи на класата. :)

Колега ти ЯВНО си харесваш шестицата, но не забравяй, че Evo X е ново поколение, супер много електроника и до колкото знам(може и да се бъркам де), е с технология за предаване на въртящият момент на 4-те колелета, близка до ATESSA ET-S като на Нисан Skyline от R32 нагоре (както и BMW X-Drive). Всичко е електронно изчислено от ECU-то и куп още други датчици и компютри. И не на последно място виж това:[ЦЪК] видео и помисли пак.

 

П.П. По принцип съм много голям фен на дрифта и се кефя на коли със задно, но уви, колата ми е с предна, но пък е Lancer ;). Факта, че тази кола Evo X се държи като кола със задно, супер много ме блазни, а и да не казвам, че Nobishige Kumakubo (Team Orange), в EVENT-а USA vs. Japan спечели с конвертирано Evo 9 със задно предаване, надпреварата срещу V. Gittin Jr. (Mustang GT), а също така и че и в момента Nobishige Kumakubo (Team Orange), кара Evo X със задно предаване !

http://www.bulletproofautomotive.com/items/CZ4A%20front%203qtr%20Reg.jpg

http://speedhunters.com/resized-image.ashx/__size/672x9999999/__key/CommunityServer.Components.PostAttachments/00.00.02.67.45/EvoX_2D00_Normal.jpg

Не казвам, че Ево 6 не е хубаво, но темата е за Ево X и доста колеги могат да те опровергаят, че това е TOP of the TOPS, а да не говорим на колко приемлива цена е също така (в USA разбира се и не само), по отношение на по - скъпи марки автомобили със доста по-слаби спесификаций ;) :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Evo X наистина е хубава кола, но просто е загубила смисъла на 4x4 a и вече би трябвало да бие 6-цата, ето ти доказно цхе 9ката е по зле от 6 въпреки че е 6 години по млада от него

(оправданието отпада че е жена, а и след като води предаване за коли 'fifth gear' в англия това е неината писта на които тестват колите така че също отпада сценария че ево9 е тръгнало първо за да научи пистата.съвсем нормално е да има системи които са по-добри че то е 8 години по-младо :yes3: но пак, идеята на WRC rally не мисля че е толкова до зрелището отколкото афтомобилните компании да си изпробват системите и техниките за да ги направят по-добри. В краина сметка това ево го бият Fiesti и Citroeni което е нещо което мен ме кара да се хвърля от някъде :icon_crying: Може би това е причината защо не го харесвам този евол1тион толкова много колкото предишните му братчета 4,5,6. но те са от доказано семейство.

Нямаш си и на представа и аз колко се кефя на дрифтове, но пак евото там е със задно само, за да се състезава е било преработено.

Може това и да е глупост което ще кажа, но спирачките като се нагласят 40-60% (задни-предни) или 20-80% пак може да се дрифти дори и като е 4ж4 колата.Но като се замисля тук говорим за професионално ниво не за аматиори и всяка секунда е важна :) но все пак дрифта не е за Евотоа точно там кадето би трябвало да се докаже не се доказва...

 

Признавам че евото е невероятна кола (X) но не мисля че трябва да се прехвалва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Evo X наистина е хубава кола, но просто е загубила смисъла на 4x4 a и вече би трябвало да бие 6-цата, ето ти доказно цхе 9ката е по зле от 6 въпреки че е 6 години по млада от него

(оправданието отпада че е жена, а и след като води предаване за коли 'fifth gear' в англия това е неината писта на които тестват колите така че също отпада сценария че ево9 е тръгнало първо за да научи пистата.съвсем нормално е да има системи които са по-добри че то е 8 години по-младо :yes3: но пак, идеята на WRC rally не мисля че е толкова до зрелището отколкото афтомобилните компании да си изпробват системите и техниките за да ги направят по-добри. В краина сметка това ево го бият Fiesti и Citroeni което е нещо което мен ме кара да се хвърля от някъде :icon_crying: Може би това е причината защо не го харесвам този евол1тион толкова много колкото предишните му братчета 4,5,6. но те са от доказано семейство.

Нямаш си и на представа и аз колко се кефя на дрифтове, но пак евото там е със задно само, за да се състезава е било преработено.

Може това и да е глупост което ще кажа, но спирачките като се нагласят 40-60% (задни-предни) или 20-80% пак може да се дрифти дори и като е 4ж4 колата.Но като се замисля тук говорим за професионално ниво не за аматиори и всяка секунда е важна :) но все пак дрифта не е за Евотоа точно там кадето би трябвало да се докаже не се доказва...

 

Признавам че евото е невероятна кола (X) но не мисля че трябва да се прехвалва.

Е ти просто от всякъде ме изумяваш, аз ти говоря за Ево X, а ти ми пускаш клип за Evo 9 vs. Evo 6. Ами поне намери такъв за Ево X vs. Evo 6 ! И доколкото видях Evo 6 - цата, беше Tuned Evo 6 (може и да се бъркам де), но както и да е. Stock Evo 9 казваш ти е слабо, ай ся си го представи на стероиди, аз лично видях такова на околовръстното как настига Audi S1 и свистяха турбини да си е*е майката, не че и 6-цата ако е направена няма да върви така, но и като вънщен вид Evo-тата от 7-ма серия нагоре ме кефят в пъти повече от старите(само Ево 3 ме кефи също яко) ;), лично мнение.

 

П.П. Пожелавам ти да си вземеш Ево 6 от UK и кат го докараш и го обърнеш, пък че и преди да го обърнеш, може да го пробваш с някое Ево 7,8,9,X, ще се намерят желаещи (от форума), които да се пробват с твоето ;) (че даже и Stock може и да има, някое, с което да се прбваш, все ще се намери).

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...
  • преди 5 години ...
  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...