Премини към съдържание

Тресене на волана при ниска скорост, Mitsubishi ASX


Препоръчано мнение

Здравейте! 

 След последното по-дълго пътуване се появи леко затрисане на волана и купето при ниска скорост, в градски условия. Автобомобилът е с автоматична скоростна кутия и проблемът се появява най-често, когато не подавам газ или ускорявам леко на скоростен булевард, ок 50-60км/ч. При висока скорост на магистрала не съм забелязал подобен проблем. Колата е закупена през пролетта и изчаквам със смяната на гумите - направо ще закупувам нови зимни гуми. Старите гуми са 2 по 2 различни, като така съм я вкарал от чужбина. След първоначалното обслужване минах на реглаж преден и заден мост, като имаше леко изместване, което се коригира. Идеята ми сега е пак да отида на различен стенд и да огледат гумите са неравности и т.н., тъй като имат грайфер, но са стари.  От вас очакват два съвета : 

 - Да ми препоръчата читаво място за реглаж на предница и задница Mitsubishi ASX 2011 в рамките на град София

- Ако имате идея от какво друго може да е причинена повредата (нещо по окачването, тип карета ) да го споделите тук

Въздържам се от ходене на сервиз за окачването преди да са направили реглаж, макар че с тези различни гуми, не знам дали ще помогне. Разчитам по време на реглаж да има възможност да огледат по-добре гумите за издутини, както и самите джанти.

Редактирано от ivn5f
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Почти сигурно е. че е от проблем с гумите или небалансирана джанта.

Когато се подаде газ и притриса, значи са вътрешни карета.

В този случай е напълно излишно да се прави реглаж.

Контакти за реглаж в София - ходя само при Стефан (0888 69 10 62)

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за лаишките въпроси. До сега не ми се налагало да поддържам кола единствено аз

Благодаря за бързия отговор, тъй като ми предстои пътуване и не искам да тръгвам така на път.

Последно! Къде в София мога да се доверя на гумаджия за баланс на гумите, защото четох във форума лоши коментари и за такива места - например сервиз Диана на околовръстното. Най-лесното ми е да отида на най-близкото място до работа, но искам да съм сигурен, че ще си свърши работата отговорно и ако пак има такъв проблем, ще трябва да го търся на друго място.

Този Стефан извършва ли такива услуги (предполагам, че извършва) и къде се намира сервиза му.

 

Редактирано от ivn5f
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Стефан доколкото знам прави само реглаж.  Обади му се ще ти даде локация. За баланс на гуми се доверявам на гуми център Радиал под моста "Чавдар".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е такова тресене при задържала накладка или спирачно бутало. Провете си джантите дали "греят". 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, за да е от гумите и да тресе при такава сравнително ниска скорост трябва да има нещо или много небалансирано, или много криво...

За гуми и баланс (+ пребоядисване на джанти) мога да препоръчам с три ръце Иван в Казичане ( https://goo.gl/maps/JopQ1RHoXHub2nU59 ) 

Да, сервизът e съвсем тип квартален и локацията не е точно централна (съответно може да е неудобна на повечето хора), но там нямам нито един сбъркан баланс. Човекът си разбира от работата и има опит и нюх, което е незаменимо.
Пращал съм много хора с проблеми след смяна в уж големи сервизи (тип Диана и Примекс) и всеки после се е обаждал да благодари.
Съветът ми е единствено да се запази предварително час, защото са доста натоварени. Цени - народни :icon_dance:

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! Днес ще наглася гумите да са на еднакви атмосфери и ще покарам малко градско, за да видя отново кога се появява проблема. Гумите са стари и ме притеснява, че последно като помпих малко превиших атмосферите и да не би да се е получила издутина.  След карането ще проверя дисковете дали загряват, както посъветва МихоВ.

Чух се със Стефан, той не извършва баланс, но ми препоръча да разменя предни със задни и ако проблема изскочи, но на скорости над 100км/ч, тогава да търся проблема в  баланса на гумите.

Сигурно ще запазя за края на седмицата час при този Иван, щом има опит ще му се доверя. Тези в Радиал ме притесняват, че са твърде големи, бързат и може да претупат нещата.

Ще споделя като има развитие. Благодаря за контактите и съветите на всички :)

Редактирано от ivn5f
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...