Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander 2011 монтаж на бутилка за газ


Препоръчано мнение

Здравейте,

Не съм се похвалил, но от скоро съм собственик на Outlander 2011, 2.4 CVT.

Оказа се, че е имало причина да бъде продаден - гарнитурата беше пробила в начален етап, а като е тръгнало и смених вериги, свещи, помпа и т.н при Пламен. Вече е перфектна!

Колата ми харесва, но си харчи - някъде 13 градско и 10 извън.

Дойде време да мисля за газова уредба - цял живот на газ карам и тази със същата идея я взех.

Въпросът е, че вчера установих, че няма място за монтаж на бутилка на мястото на резервната гума под багажника. Просто тя е тънка, отгоре има един плитък леген и няма място за каквато и да било тороидална бутилка.

Някой монтирал ли е тороидална бутилка на този модел - какъв размер и как? Цилиндрична в багажника не искам.

viber_image_2021-04-12_19-09-03.jpg

IMG_20210623_082314.jpg

IMG_20210623_082508.jpg

IMG_20210623_082326.jpg

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • BAlexandrov промени заглавието на темата Outlander 2011 монтаж на бутилка за газ
  • Admin

Един единствен вариант. Обвита е в метален кожух. Това са обаче правени в Италия. Тук нямам идея кой би правил такива.

 

20180522_151102.jpg.130382f7d2cec7119a67

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях заблудил по руските форуми, където пишат, че няма проблем с бутилката, но моделът за там е различен и няма опция за 3 ред седалки. При мен заради това е много криво положението. Гледах с един газаджия и мерихме приблизително - дебелината на резервната гума е 12 см, остават още 3-4 см до нивото на задния диференциал и пак 16 см дебела бутилка нямало. Тази от Италия пак ми се струва, че не е моят модел - събрана е огромна бутилка, без да пада под нивото на диференциала.

@stm Кажи ми марка и размер на бутилката и снимай, моля! 45 литра е съвсем добре. С този модел ли си точно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 6/23/2021 at 8:37 PM , BAlexandrov написа:

Здравейте,

Не съм се похвалил, но от скоро съм собственик на Outlander 2011, 2.4 CVT.

Оказа се, че е имало причина да бъде продаден - гарнитурата беше пробила в начален етап, а като е тръгнало и смених вериги, свещи, помпа и т.н при Пламен. Вече е перфектна!

 

 

...Аз кат ти казвах да не я взимаш , ти не та не.....сега се надявам всичко да е ок.....

Навремето като бях с Грандиса, имах същия проблем,и там беше пачикрак и рез. гума беше около 15 см, дебела, съответно за да не губя огромния багажник ,се принудих да преправям скарата и мястото на рез. гума,като отрязох малко от пода:D ( ма ти не се пробвай да не отрежеш нещо друго :haha:)и заврях тороидалната бутилка с дебелина 17 см,, на мястото...........тя ми стигаше за около 200-230 км. пробег....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Иво Ленков. Вчера минах през сервиза му и говорихме по този въпрос. Слагат 16-ка и всичко приключва.

Не са фенове на закрития кожух, защото събирал влага и бързо ръждясва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вече две години карам Аутлендър 2008.Газта я слагахме в голям сервиз, в Пловдив. Тороидална бутилка на резервната гума.Мисля, че е 48литра.Събира чисто около 40. Успех! 

Редактирано от Slavijoy
Допълване
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Slavijoy написа:

Колега, вече две години карам Аутлендър 2008.Газта я слагахме в голям сервиз, в Пловдив. Тороидална бутилка на резервната гума.Мисля, че е 48литра.Събира чисто около 40. Успех! 

Здравей, може ли снимка отдолу и отгоре на дъното на багажника и размер? 

Тоя майстора, който питам вика че нямало 16 см бутилка с евро сертификат от няколко години насам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тествахме днес, не е чак толкова зле...

Това е 630 x 180 мм

Какво мислите?

Газаджията казва, че тази греда държи задния мост и е опасно ако се изреже.

IMG_20210626_101744.jpg

IMG_20210626_101753.jpg

IMG_20210626_101824.jpg

IMG_20210626_102010.jpg

IMG_20210626_103335.jpg

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Слагай! Това за 16-ката, че няма Евро сертификат е доста чудно. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, BAlexandrov написа:

Здравей, може ли снимка отдолу и отгоре на дъното на багажника и размер? 

Тоя майстора, който питам вика че нямало 16 см бутилка с евро сертификат от няколко години насам...

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Slavijoy написа:

Колега утре ще снимам паспорта на бутилката и как стои монтирана. 

Мерси, очаквам да видя, за да реша днес. Премери приблизително колко стърчи под бронята.

За размера на бутилката - гледах каталози и действително няма бутилки на 160 мм дебела тороидална бутилка с външна гърловина, освен едни мънички на Колос по 24 литра. Най-тънките са на 180 мм. Преди години е имало полски такива, но вече няма.

Тази греда изяжда 2 см, но мисля да не я пипам...

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Точно, защото са полски, а поляците освен, че са в евросъюза работят много качествено.

Ами като няма 16-ка сложи 18-ка. Обаче 160 и 180 мм, са различни. Гледал съм ги преди време как стоят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фактически ей това е разликата, която дават за модели с пълноразмерна резевна гума и тези с малка такава

9, 10, 11, 12 са за варианта с пълноразмерна резервна гума,
8, 13, 14 са за моя вариант

AB600294AF00ENG.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен. Значи бутилката е с размери :180/630и вместимост 43 литра. Можеше и малко по голяма, но в момента нямаха. Атикер, май е турска. Ако ми обясните как, ще кача и снимки :good:

Редактирано от Slavijoy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и аз същата смятам да сложа. На практика няма място за по-широка, а за по-дебела идва доста ниско. Нямаш проблеми да ти е опирала при неравности?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
преди 1 час, Slavijoy написа:

. Ако ми обясните как, ще кача и снимки

Ето например този линк: http://kachi-snimka.info/

Качваш снимката от компютъра си и посочваш линка.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/klz1624814559j.jpg

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...