Премини към съдържание

Outlander 2011 монтаж на бутилка за газ


Препоръчано мнение

Здравейте,

Не съм се похвалил, но от скоро съм собственик на Outlander 2011, 2.4 CVT.

Оказа се, че е имало причина да бъде продаден - гарнитурата беше пробила в начален етап, а като е тръгнало и смених вериги, свещи, помпа и т.н при Пламен. Вече е перфектна!

Колата ми харесва, но си харчи - някъде 13 градско и 10 извън.

Дойде време да мисля за газова уредба - цял живот на газ карам и тази със същата идея я взех.

Въпросът е, че вчера установих, че няма място за монтаж на бутилка на мястото на резервната гума под багажника. Просто тя е тънка, отгоре има един плитък леген и няма място за каквато и да било тороидална бутилка.

Някой монтирал ли е тороидална бутилка на този модел - какъв размер и как? Цилиндрична в багажника не искам.

viber_image_2021-04-12_19-09-03.jpg

IMG_20210623_082314.jpg

IMG_20210623_082508.jpg

IMG_20210623_082326.jpg

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • BAlexandrov промени заглавието на темата Outlander 2011 монтаж на бутилка за газ
  • Admin

Един единствен вариант. Обвита е в метален кожух. Това са обаче правени в Италия. Тук нямам идея кой би правил такива.

 

20180522_151102.jpg.130382f7d2cec7119a67

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях заблудил по руските форуми, където пишат, че няма проблем с бутилката, но моделът за там е различен и няма опция за 3 ред седалки. При мен заради това е много криво положението. Гледах с един газаджия и мерихме приблизително - дебелината на резервната гума е 12 см, остават още 3-4 см до нивото на задния диференциал и пак 16 см дебела бутилка нямало. Тази от Италия пак ми се струва, че не е моят модел - събрана е огромна бутилка, без да пада под нивото на диференциала.

@stm Кажи ми марка и размер на бутилката и снимай, моля! 45 литра е съвсем добре. С този модел ли си точно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 6/23/2021 at 8:37 PM , BAlexandrov написа:

Здравейте,

Не съм се похвалил, но от скоро съм собственик на Outlander 2011, 2.4 CVT.

Оказа се, че е имало причина да бъде продаден - гарнитурата беше пробила в начален етап, а като е тръгнало и смених вериги, свещи, помпа и т.н при Пламен. Вече е перфектна!

 

 

...Аз кат ти казвах да не я взимаш , ти не та не.....сега се надявам всичко да е ок.....

Навремето като бях с Грандиса, имах същия проблем,и там беше пачикрак и рез. гума беше около 15 см, дебела, съответно за да не губя огромния багажник ,се принудих да преправям скарата и мястото на рез. гума,като отрязох малко от пода:D ( ма ти не се пробвай да не отрежеш нещо друго :haha:)и заврях тороидалната бутилка с дебелина 17 см,, на мястото...........тя ми стигаше за около 200-230 км. пробег....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Иво Ленков. Вчера минах през сервиза му и говорихме по този въпрос. Слагат 16-ка и всичко приключва.

Не са фенове на закрития кожух, защото събирал влага и бързо ръждясва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вече две години карам Аутлендър 2008.Газта я слагахме в голям сервиз, в Пловдив. Тороидална бутилка на резервната гума.Мисля, че е 48литра.Събира чисто около 40. Успех! 

Редактирано от Slavijoy
Допълване
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Slavijoy написа:

Колега, вече две години карам Аутлендър 2008.Газта я слагахме в голям сервиз, в Пловдив. Тороидална бутилка на резервната гума.Мисля, че е 48литра.Събира чисто около 40. Успех! 

Здравей, може ли снимка отдолу и отгоре на дъното на багажника и размер? 

Тоя майстора, който питам вика че нямало 16 см бутилка с евро сертификат от няколко години насам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тествахме днес, не е чак толкова зле...

Това е 630 x 180 мм

Какво мислите?

Газаджията казва, че тази греда държи задния мост и е опасно ако се изреже.

IMG_20210626_101744.jpg

IMG_20210626_101753.jpg

IMG_20210626_101824.jpg

IMG_20210626_102010.jpg

IMG_20210626_103335.jpg

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Слагай! Това за 16-ката, че няма Евро сертификат е доста чудно. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, BAlexandrov написа:

Здравей, може ли снимка отдолу и отгоре на дъното на багажника и размер? 

Тоя майстора, който питам вика че нямало 16 см бутилка с евро сертификат от няколко години насам...

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Slavijoy написа:

Колега утре ще снимам паспорта на бутилката и как стои монтирана. 

Мерси, очаквам да видя, за да реша днес. Премери приблизително колко стърчи под бронята.

За размера на бутилката - гледах каталози и действително няма бутилки на 160 мм дебела тороидална бутилка с външна гърловина, освен едни мънички на Колос по 24 литра. Най-тънките са на 180 мм. Преди години е имало полски такива, но вече няма.

Тази греда изяжда 2 см, но мисля да не я пипам...

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Точно, защото са полски, а поляците освен, че са в евросъюза работят много качествено.

Ами като няма 16-ка сложи 18-ка. Обаче 160 и 180 мм, са различни. Гледал съм ги преди време как стоят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фактически ей това е разликата, която дават за модели с пълноразмерна резевна гума и тези с малка такава

9, 10, 11, 12 са за варианта с пълноразмерна резервна гума,
8, 13, 14 са за моя вариант

AB600294AF00ENG.png

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и от мен. Значи бутилката е с размери :180/630и вместимост 43 литра. Можеше и малко по голяма, но в момента нямаха. Атикер, май е турска. Ако ми обясните как, ще кача и снимки :good:

Редактирано от Slavijoy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и аз същата смятам да сложа. На практика няма място за по-широка, а за по-дебела идва доста ниско. Нямаш проблеми да ти е опирала при неравности?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
преди 1 час, Slavijoy написа:

. Ако ми обясните как, ще кача и снимки

Ето например този линк: http://kachi-snimka.info/

Качваш снимката от компютъра си и посочваш линка.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/klz1624814559j.jpg

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...