Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, става въпрос за двигател 2.2 хди, 156 кс. От известно време периодично ми светва и угасва чека. При прочитането на грешките се установи, че дроселовата клапа дава грешка. Разглобих я и видях, че има износване на пластмасивите, зъбни колела, а всичко останало си е ОК. Имате ли идея дали могат да се заменят или рециклират. Смятам че в определен момент всеки притежател на такъв дизелов мотор ще се сблъска с проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, става въпрос за двигател 2.2 хди, 156 кс. От известно време периодично ми светва и угасва чека. При прочитането на грешките се установи, че дроселовата клапа дава грешка. Разглобих я и видях, че има износване на пластмасивите, зъбни колела, а всичко останало си е ОК. Имате ли идея дали могат да се заменят или рециклират. Смятам че в определен момент всеки притежател на такъв дизелов мотор ще се сблъска с проблема.

 

Аз си купих този комплект https://www.ebay.com/itm/CITROEN-C5-II-III-C6-C8-C-CROSSER-2-2-HDI-THROTTLE-BODY-REPAIR-GEAR-COG-SET-/254231156412?_ul=IL

разглобих клапата залепих тези елементи, но след около година се разлепи - заседна клапата вкара колата в авариен режим добре , че беше на близо до мястото където живея. Купих си втора употреба и за щастие се оказа, че е като чисто нова от вътре, но е късмет ( всички зъбчета бяха здрави). Според мен трябва от време на време да се вади и почиства основно. Защото кагато събере повече масло около осичките почва да да се движи по-трудно и това дожежда до износване на зъбчетата които незнам защо са пластмасови. Иначе.... нова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...