Премини към съдържание

Потропване отпред


Vladikata

Препоръчано мнение

Здравейте!

Колата е Галант 2.4 2000г. От няколко седмици забелязвам дразнещо потропване, когато преминавам по-бавно през малки неравности (само ако мина с предна дясна) или понякога, когато отпусна съединителя по-рязко подавайки газ. Естествено отидох на майстор, който ми обясни, че най-вероятно е от кормилните накрайници и тампоните на стабилизиращата щанга (стори ми се станно, защото вибрация във волана не усещах при потропването или къдети и да е) и положението е същото. Отпред съм с нови амортисьори от края на 2020, сменяи са и носачи, тампони и тн. Звукът е като от метал в метал, поне според мен. Вдигнах колата и почнах да тествам предна дясна по вертикала и по диагонала, но няма луфтове. Според майстора окачването отпред е здраво, но според мен проблема най-вероятно е другаде. Прегледах всякакви теми във форума, но не намерих такъв случай. Дали някой има идея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже на предните гуми от долна страна са по 2 шарнира диагностиката е малко по друга от на обикновения макферсон. Мисля, че някой от двата шарнира ти е фира. Може би този, на кривия носач.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Имам същия проблем. Моя приятел (майстора) който ми прави колата ми каза че кривия носач ми е за смяна. Ако не е това съм съгласен и с колегата който е писал по горе че може да е и шарнир. Виж ги и двете :) Успех

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Проблема беше от правия носач, но сменихме и У образния. Сега по някаква причина У образния захапва при дупка подкалника.. и издава един неприятен звук. Не знам на мен ли ми е увиснал подкалника или не са сложили нещо като хората...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако подкалника леко настърча, значи е свалян и не е сложен правилно. И аз имах такъв проблем, но нямах време да се занимавам и леко изрязах подкалника, за да не настърча и да не качи в носача

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

В случая шарнира е ОК. Не са сложили правилно подкалника. Той и Вики ти го е написал по-горе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, реално самия подкалник беше правилно закачен, но беше нагънат и го свалих, за да го изправя и вече преблем няма. Ех от 3 месеца не съм се движил и нищо да не тропа :D да видим до кога. Благодаря Ви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...