Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравейте, насочил съм се към колата от тази обява:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21597140997392795&slink=jfq1zu

 

 

Ако някой я е гледал, да сподели мнение. Ще съм много благодарен.

ASX 1.6 бензин

 

Искам да си направя и сметка с обслужването. Масло двигател и скоростна, филтри двигател и купе, антифриз, до тук ми е ясно. За двг. маслото по-тънко ли да налея? 5w-30, 0W-30 или 10w-40 е ОК. Не съм имал кола с верига. Там прави ли се обслужване. Тази има ли филтър на горивото? Предните 2 имаха такъв в резервоара и не се обслужваше.

Въобще... Ще се радвам да споделите какво да сменя и прегледам по колата след покупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз малко извън темата но не съвсем. Гледам колегата е с Wagon, и аз съм с такъв ама малко остаря, не че не върви де но наближава време да го сменя. Загледах тези ASX, не изглеждат зле но дали има вариант бензинов двигател и да са 4х4? И да стават на газ като от линка на колегата? Ако може и да са малко повече кончета няма да е лошо...

Другите които загледах и отговарят на исканията ми са Subaru Forester i XV, не ми харесва само боксеровия мотор, не знам как се обслужва това чудо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, насочил съм се към колата от тази обява:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21597140997392795&slink=jfq1zu

 

 

Ако някой я е гледал, да сподели мнение. Ще съм много благодарен.

ASX 1.6 бензин

 

Искам да си направя и сметка с обслужването. Масло двигател и скоростна, филтри двигател и купе, антифриз, до тук ми е ясно. За двг. маслото по-тънко ли да налея? 5w-30, 0W-30 или 10w-40 е ОК. Не съм имал кола с верига. Там прави ли се обслужване. Тази има ли филтър на горивото? Предните 2 имаха такъв в резервоара и не се обслужваше.

Въобще... Ще се радвам да споделите какво да сменя и прегледам по колата след покупка.

.....1.6 са само с предно предаване.....иначе добре си се насочил към бензина.Обслужването е поносимо и не е скъпо за 1.6 моторите, при дизелите е друго.....верига се сменя на 200к км. и то само ако издава звуци и дрънка....при базовия модел обслужването е около 170-200 лв. а с масло ск. кутия ,която е ръчна отиват още около 80 лв....при автоматичната обслужването е около 250 лв....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам и аз малко извън темата но не съвсем. Гледам колегата е с Wagon, и аз съм с такъв ама малко остаря, не че не върви де но наближава време да го сменя. Загледах тези ASX, не изглеждат зле но дали има вариант бензинов двигател и да са 4х4? И да стават на газ като от линка на колегата? Ако може и да са малко повече кончета няма да е лошо...

Другите които загледах и отговарят на исканията ми са Subaru Forester i XV, не ми харесва само боксеровия мотор, не знам как се обслужва това чудо...

Мисля че има бензин 4х4 след фейслифта-2012 година, 2к двигател, 150 кс. Не съм проверявал за цена, но мисля че е доста по висока. Мен тази като мощност и задвижван и пари разбира се ме устройва. Не съм се катерил по нагоре нито като мощност, нито като пари. Дизелите също са 4х4. Не ми допадат ( вероятно защото не съм купувал, карал и поддържал дизел)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте,

След 2 години експлоатация, реших да споделя мнения по колата.

ASX 1,6, 117 кончета, ръчна, с фабрична газ на BRC. С автоматични светлини и чистачки, круиз контрол, без парктроник, без еко и навигация. 

Карам малко. За 2 години - 12 000 километра. 

Още при покупката имаше леко, едва забележимо потропване отпред в дясно. До сега съм сменил 2-та кормилни накрайника (още като я взех)  и 2 предни биалетки след 7 к км. каране.. Сменил съм и свещите.

Другото е стандартното обслужване.

Изненадан съм от разхода на гориво. На бензин така и не съм я засичал. Не я юркам - 90-100 извънградско, 120-130 на магистрала. Разход 5.6 - 6 на 100 км на газ. Добра динамика според мене за този двигател. Ако трябва да изпреваря по-бързо - от 5-та на 3-та и пак 5-та. Има достатъчно голям запас във високите обороти. Стабилна на път, не е от най-обезшумените автомобили, но не дразни. 

Колата не е с голям багажник. За семейство с повече от 1 дете ще е  тесничко за багажа.

Има си дребните местенца за разни джунджурии - горна, долна жабка, подлакътник с горно и долно отделение.

Приятен според мене за каране автомобил. Послушен волан. Ако не търсите голям автомобил или такъв с висока мощност, ще останете доволни. А ако попаднете и на гледан екземпляр, ще имате малко грижи по поддръжката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам същият автомобил като колегата по горе,а именно мицубиши асх 1.6 117 коня. И съм абсолютно съгласен с колегата и съм много доволен.Само бих добавил да няма и ръжда. 

Редактирано от Svetlovelichkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...