Премини към съдържание

Инсталиране на универсален модул за централно заключване


ayri

Препоръчано мнение

Привет колеги.

 

Пускам първата си тема във форума за да помоля за помощ и насоки, като истинската ми цел е в края на тази тема да има що-годе добър “направи си сам“ как да се инсталира универсален модул за централно заключване за Галант (2.5 V6).

 

Каква е ситуацията до момента:

 

1. Свалил съм корите на вратите (на шофьорската врата) за да се достигне до снопа с кабели за управление на централното.

 

2. Позовавайки се на ел. схемата за Галанта по-долу и кратки тестове с пробна лампа за потвърждаване, разбрах кои са кабелите за централното заключване:

• Кафяв – заключване

• Бял-зелен – отключване

• Черен – подаващ сигнал маса

 

3. Както стана по ясно от схемата и допълнително ровене в нета, форума и разговор с други колеги от форума, разбрах, че централното на нашите коли се активира със сигнал от масата или “negative”.

 

4. Вързах кабелите по схемата посочена в упътването за negative trigger, но уви нищо не се случва. Нито на отворена, нито на затворена врата.

 

5. След това пробвах да приложа и някоя от другите схеми тъй като реших, че може да съм в грешка, но нито една не сработи.

 

6. След доста тежка главоблъсканица и различни сложни математически комбинации с въртене на кабелите ииии накрая пак нищо не се получи... :D

 

Eдинственото нещо което в крайна сметка успях да установя, че работи е когато колата вече е заключена (ръчно), жълтия кабел е свързан към +12V, жълто-черния кабел е свързан към черния кабел на централното на колата, и допра оранжево-черния кабел към него, с натискане на отключване от дистанционното колата се отключва.

 

Ще се радвам да споделите мнение и препоръки. Ще е супер и ако има колега който вече е направил това успешно, да сподели как се е получило. Пък ако покаже и някоя снимка как точно е вързал всичко ще бъде повече от добре дошло.

 

Извинявам се ако съм объркал някой термин, не съм много навътре с ел нещата.

 

Ето тук съм качил снимки на снопа с кабели, схемата на Галанта за централното, снимка на модула който имам и упътванията му.

Редактирано от ayri
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че черния е маса, макар че често това е така. За да не се интересуваш дали е плюс или минус като гледам това което си купил е с две релета и контактите са изведени на кабели правиш следното -

1. жълто/черното и жълтото от централното ги даваш към черното на колата. Ама не режеш а в паралел свързваш всичко.

2. за заключване пробваш кой от двата - оранжев или бял трябва да включиш към кафевия на колата за да заключва

3. същата процедура само че с кабелите за отключване.

4. отпушваш една бира и си доволен собственик на галант с дистанционно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен че черния е маса, макар че често това е така. За да не се интересуваш дали е плюс или минус като гледам това което си купил е с две релета и контактите са изведени на кабели правиш следното -

1. жълто/черното и жълтото от централното ги даваш към черното на колата. Ама не режеш а в паралел свързваш всичко.

2. за заключване пробваш кой от двата - оранжев или бял трябва да включиш към кафевия на колата за да заключва

3. същата процедура само че с кабелите за отключване.

4. отпушваш една бира и си доволен собственик на галант с дистанционно ;)

 

Тъкмо бях си помислил че никой няма да се отзове

 

Ще пробвам това което си писал по-горе и ще пиша отново какво е станало. Иначе съм сигурен че черния е маса защото го замерих с пробна лампа и си е постоянен минус.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...