Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте, от скоро притежавам Аутлендър 2010г. 2.2 156к.с. с TC-SST автоматична скоростна кутия.

От скоро започна да "рита" когато превключва на 3-та и 5-та скорост прави го само когато температурата на двигатела е около 60-70 градуса, от няколко дни започна да изписва и грешка на таблото "transmission service required ".

Въпроса ми продават ли се части за този тип скоростни кутии и къде, и дали знаете някои добър сервиз за тях?

И как мога да разбера каква точно е кутията къде мога да открия номера и?

Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе трябва да минеш през "Истински" сервиз с "истински" диагностичен софтуеар. Лошото е че за този тип кутии вероятно се броят на пръсти. Чел съм, че ако има проблем с мехатроника го пращали в някъкъв сервиз във Варна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро притежавам Аутлендър 2010г. 2.2 156к.с. с TC-SST автоматична скоростна кутия.

От скоро започна да "рита" когато превключва на 3-та и 5-та скорост прави го само когато температурата на двигатела е около 60-70 градуса, от няколко дни започна да изписва и грешка на таблото "transmission service required ".

Въпроса ми продават ли се части за този тип скоростни кутии и къде, и дали знаете някои добър сервиз за тях?

И как мога да разбера каква точно е кутията къде мога да открия номера и?

Благодаря предварително!!!

.....кутията ти е Гетраг дтц450.......трябва да проверите кои грешки е дала за да се ориентирате къде да търсите проблема....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега я закачихме с един приятел с ELM 327 грешката която изписва е DTC P1875 (Damper Speed Sensor System (Poor performance). Но незнам колко може да му се вярва на ELM 327.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега я закачихме с един приятел с ELM 327 грешката която изписва е DTC P1875 (Damper Speed Sensor System (Poor performance). Но незнам колко може да му се вярва на ELM 327.

...трябва да се смени сензора,но за целта трябва да се отвори кутията и да се стигне до него....датчика е към 400 лв по спомен....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...трябва да се смени сензора,но за целта трябва да се отвори кутията и да се стигне до него....датчика е към 400 лв по спомен....

А възможно ли е да дава датчика при разбит демферен маховик защото ми се струва че и той е за смяна защото като паля и гася колата има едно тракане?

Труда за смяната на въпросния датчик колко излиза долу горе ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е да дава датчика при разбит демферен маховик защото ми се струва че и той е за смяна защото като паля и гася колата има едно тракане?

Труда за смяната на въпросния датчик колко излиза долу горе ?

....характерното тракане не е от маховика,(въпреки че и от него се чува ) а има луфт в шлиците м/у двете касети на съединителя.....за да изчезне това тракане, трябва да се сменят касетите, а това върви комплект с дискоете и е на цена около 3 бона.....аз лично не бих ги сменил при такава цена и на такава кола....

около 600 лв. излиза труда .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега я закачихме с един приятел с ELM 327 грешката която изписва е DTC P1875 (Damper Speed Sensor System (Poor performance). Но незнам колко може да му се вярва на ELM 327.

Здравей

 

Има ли развитие по твоя проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да има развитие днес ходих в един сервиз който се занимава с ремонт на автоматични ск. кутии.Направиха диагностика и те потвърдиха че датчика е за смяна.По интересното е че казаха че колата не е с демферен маховик което ме учуди доста.Труда които ми каза човека е 600лв. и вече като се отвори кутията ще се видят пружини, пластмасите-държачи и съединителите. Най - хубавото е че има части и не са чак толкова колосална сума. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да има развитие днес ходих в един сервиз който се занимава с ремонт на автоматични ск. кутии.Направиха диагностика и те потвърдиха че датчика е за смяна.По интересното е че казаха че колата не е с демферен маховик което ме учуди доста.Труда които ми каза човека е 600лв. и вече като се отвори кутията ще се видят пружини, пластмасите-държачи и съединителите. Най - хубавото е че има части и не са чак толкова колосална сума. :icon_thumbup:

Колата със сигурност е с Двумасов (демферен) маховик защото съм го сменял. По късно може да споделиш цена за касетата с дисковите съединители.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е цената за маховика? За съединителите ми каза 360лв.

Преди 2 години 1100 - 1200лв. Съмнително евтино за съединителите, но дано това е цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се видяха евтини ще видим след 2 седмици ще я оставя и ще споделя колко ще струва удоволствието. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената за обикновен може да е 360 лв., но - за двоен

 

SPS6 / DCT470 двоен съединител (Outlander 2.2 DIESEL) - 7387 с ддс... това е информация от понеделник, Feb 10, 2020, 10:45 AM

 

Редакция: Тази цена която са ми дали, не знам за какво е - цял съединител или само дискове.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да има развитие днес ходих в един сервиз който се занимава с ремонт на автоматични ск. кутии.Направиха диагностика и те потвърдиха че датчика е за смяна.По интересното е че казаха че колата не е с демферен маховик което ме учуди доста.Труда които ми каза човека е 600лв. и вече като се отвори кутията ще се видят пружини, пластмасите-държачи и съединителите. Най - хубавото е че има части и не са чак толкова колосална сума. :icon_thumbup:

...кой датчик....за следене на ъгловата скорост ли?

кой е сервиза да се посмеем малко.....маховика на тази кола е двумасов и е около 1300 лв. ,а съединителите се семнят или само дисковете ,или целия с касетите, в единия случай струва около 6-900 лв. а в другия около 3000 лв.....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колега, отремонтира ли колата и какво е ценовото изражение?

Психическа подготовка ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми звъняха от сервиза и казаха че освен ремонт на кутията трябва да се смени и маховика. Понеже цената за новия е непосилна в този момент за мене искам да ви питам някои да е рециклирал демферен маховик и къде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Непосилен е защото ремонта на кутията ще е към 2000лв. Просто или ще го сменя на по късен етап или ако има вариант за рециклиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На този автомобил въобще не се захващай с този вариант.

 

А под "ремонт на кутията" нещата също са изключително интересни като цени, така че по-добре провери за второ мнение в друг сервиз, но ако е непосилно да смениш маховик и съединител на този автомобил, значи по-добре да се насочиш към продажба и смяна с друг автомобил.

 

Ремонта на кутията ще струва 2000лв. и затова в момента ми е непосилно да сменя и маховика затова и питам дали има варианти за рециклиране или ще трябва да го сменя след време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...