Премини към съдържание

Повдигане на задницата на Аутлендър II 2008г


Препоръчано мнение

Търся съвети за повдигане на задницата на аутлендър II 2008г. Пробвах с подложките на фирмата ЕМ-Комплект 33- София . Това за мен е убииство да караш с такова нещо. Периферията на подложката е много малка и при една по голяма неравност ще излезе и ще стане беля . Ако някои може да предложи от къде,как да си намеря/направя задницата по вдигната,нека сподели

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търся съвети за повдигане на задницата на аутлендър II 2008г. Пробвах с подложките на фирмата ЕМ-Комплект 33- София . Това за мен е убииство да караш с такова нещо. Периферията на подложката е много малка и при една по голяма неравност ще излезе и ще стане беля . Ако някои може да предложи от къде,как да си намеря/направя задницата по вдигната,нека сподели

Мога да споделя опита ми с подложките от ЕМ-Комплект 33- София - първоначално доста се вирна задницата, след няколко месеца застана идеално, но при следващото вдигане на крик се видя, че подложките са се нацепили, започнали се да се смачкват. Сега почти година по-късно задницата е почти както беше преди подложките, предполагам, че почти са се разпаднали... Мислел съм евентуално за поръчка на метални подложки при стругар. Така че и аз търся някое по-надеждно решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с гумени подложки , но са от камион Волво ( не за пружини),.Вече две години не са мръднали.Попаднаха ми от пункт за вторични суровини...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има достатъчно места, където биха направили от метал, и цената е почти като на гумените.Казвате размерите ....

Редактирано от Гайдаров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за гумата, че може маааалко да омекоти возията, макар че не съм забелязал при мен.Когато има как, винаги предпочитам гумени (повдигал съм си доста коли).А за размерите, вижте готовите гумени какви размери са...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • преди 4 месеца ...

Здравейте , и при мен нещо ми се вижда леко клекнала задницата , Оутлендър 2009 г . Има обяви в OLX за гумени подложки за задните пружини , но са ми съмнително евтини (не рекламирам !!! )

Колегата отворил темата в първия пост това ли е имал в предвид ?

 

Тампони повдигане задни пружини MITSUBISHI OUTLANDER II 2006- цена 10 гр. София Дружба 2 • OLX.bg

 

Някой ползвал ли е нещо подобно ?Има ли ефект ?

- вярно ли е че гумата обира вибрациите и намалява шума в купето 

-няма ли да се повдигне центъра на тежестта на автомобила и да люлее повече и да стане по-нетабилен 

-колко време ще издържат преди да се скъсат/смачкат според вас 

Редактирано от stm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моят 2.2 7-местен уж отзад има фабрично по-големи пружини, но въпреки всичко беше увиснал. Сложих пружини в София при @DJ Tymbi, той може да сподели ако реши какви монтира обикновено, но вече близо 2 години не е мръднала надолу и милиметър. Не съм забелязал никакви негативни, нито позитивни последици откъм стабилност и возия (не вози по-меко, но пък и не се возя отзад, нали... :D ) - всеки уикенд минавам или Рибарица - Шипково, или Троян - Кърнаре и не намирам промяна при каране... честно казано недозавиването си е доста по-голям проблем на този автомобил. Мен основно ме дразнеше визуално и съм 100% доволен с подложките. Колата се вдигна малко повече от фабричното (което за мен визуално си е ниско, особено натоварена) и съответно трябва автокоректора на нивото на фаровете да е изряден (или ако са ръчни да се регулират надолу), но това е всичко. Иначе със сигурност се забелязва, че центърът на тежестта така се е изместил леко напред (и по предните гуми си личи, не са по нивото на фаровете), но това го намирам за нормално - същото се случва при всяко качване на багаж и/или возене на хора - това е в реда на нещата и е предвидено конструктивно. Тази кола има алуминиев покрив и поначало има по-нисък център на тежестта - като съм се качвал на ASX с панорамен покрив съм се изумявал колко по-нестабилна е с по-високия център на тежестта там. Така че, според мен, позицията по вертикалната ос (нисък-висок център на тежестта) е по-важно от хоризонталната (преден-заден).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пружините бяха специални усилени ,но за съжаление вече няма от тях( изкупих ги всичките :icon_n_lol_2:)......вече само с подложки на предни 35 мм, задни 40мм. и нещата си идват как си трябва.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз имам подобен проблем. Защо не мислите за смяна на амортисьори + пружини? Аз смята, че и амортисьорите са заминали.

Има ли някой опит с марка/модел, който пасва добре?

Бях видял някъде малки пружини за вложки към основните пружини - някой с опит с такива?

 

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато взех Кросъра единия заден амортисьор беше омазнен леко и реших да сменя и двата.

Викам на майстора каква марка ще поръча и той ми каза-за японска кола -японски амортисьори!

Та сложи Каяба,е вече три години няма проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Даниел Цветков написа:

Когато взех Кросъра единия заден амортисьор беше омазнен леко и реших да сменя и двата.

Викам на майстора каква марка ще поръча и той ми каза-за японска кола -японски амортисьори!

Та сложи Каяба,е вече три години няма проблеми.

Имаше ли проблем със нивото на задницата, оправи ли се? Колко струваше ориентировъчно?

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал проблем със задницата,но си е леко приклекнал отзад както са си нормално.За цени не помня-беше преди 3 години,а и майстора ми ги дава на цени като за него,върти ми се нещо под 100лв броя.

Пример-вчера смених дясна биалетка Лемфьордер на цена 27 лв,негова цена.

Не смятам да повдигам задницата понеже мисля,че ще се промени центъра на тежестта на колата,те заводски са леко приклекнали.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...