Премини към съдържание

Скърцане отпред в ляво


свето

Препоръчано мнение

Здравейте отново.Много време не бях писал тук,но нямаше нужда от помощ и ето дойде време да попитам.Има скърцане като от тампон,шарнир или не знам какво точно.Смених преди два дни криви носачи и тампон на прав,но това скърцане продължава.Чува се най-осезателно при преминаване през гърбици,неравности и при завиване.На моменти все едно ще се чупи нещо,от сервизите вдигат ръце,клатят умно глава,но резултат нула.Дано някой има идея къде да погледна или какъв е проблема.Благодаря на всички за мненията и съветите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Много време не бях писал тук,но нямаше нужда от помощ и ето дойде време да попитам.Има скърцане като от тампон,шарнир или не знам какво точно.Смених преди два дни криви носачи и тампон на прав,но това скърцане продължава.Чува се най-осезателно при преминаване през гърбици,неравности и при завиване.На моменти все едно ще се чупи нещо,от сервизите вдигат ръце,клатят умно глава,но резултат нула.Дано някой има идея къде да погледна или какъв е проблема.Благодаря на всички за мненията и съветите.

....шарнира на правия носач най често скърца като се върти волана, шарнир на У-образния носач може да скърца ,но повечето случаи скърца не при въртене на волан ,а при натискане на колата на долу, примерно натискане по калника....има варинт да се локализира , като напръскате с ВД40 примерно всеки шарнир по отделно -един по един и пробвате дали скърца ,там дето спре да къскърца ,там е и проблема ви.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

проблема е от шарнира на правия носач,локализирах го благодарение на напътсвията на колегата Dj tumby,благодаря за което,безаварийно на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Съвет от препатил...галант 2003 комби...

Окачването на този модел е така направено че най голямото натоварване се поема от задните долни прави носачи...

Почне ли да скърца...сменяйте...аз си позволих да пръскам с вд40,и със спринцовка масло в гумата отгоре и...

Спря за момент да скърца но...БОЛТА ИЗЛЕЗЕ ПРЕЗ КОРПУСА и КОЛЕЛОТО ПАДНА КАКТО НА ЖИГУЛИТАТА ЕДНО ВРЕМЕ...С 40КМ ЩЯХ ДА СЕ УБИЯ!!!

ТАКА ЧЕ...НИКАКВИ ПРЪСКАНИЯ И СМАЗВАНИЯ...СМЯНА!!!

Друга тема е че новите носачи с болта не могат да изкарат и 2 години..за това има от 80/134/220лв бройката..

Успех!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Ще използвам темата да попитам и аз. От известно време и аз имам такова скърцане ,скърца ужасно много,като въртя волана,чак ме изкарва извън нерви. 4 сервиза вдигат ръце, скърца та не се трае,вдигат я на подемник - спира сякаш няма нищо, свалям тръгвам не скърца..след 300 метра започва лекичко и до ден пак същото. Казват шарнир е ,но не могат да разберат кой. Реших да сменям всички един по един докато го налучкам,ама шах - не можело само шарнира,вървял с носача..и горе и долу били си комплект. Въпросът ми е наистина ли не може само шарнира , че като си знам майсторите може и да може. И още има ли опитен майстор ,който знае какво прави в района Панагюрище, Пазарджик максимум Пловдив. Колата е галант 2001,2.5 163к.с ако има значение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кривите носачи могат да се рециклират(да им ремонтират шарнири), за правите носачи не го препоръчвам, по-добре да се смени целия носач. Повечето пъти скърцането идва от правия носач, но има случаи в които скърца и кривия, когато е влязла вода под маншона и е почнало да ръждясва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

На подемник не се "хваща"...на земята,качваш на канал и караш някой да върти ляво дясно само луфта,долу гледаш и слушаш,сложи пръст на основата на шарнира   пукането се усеща...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...