Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Причини за загуба на компресия


Препоръчано мнение

Оказа се, че нямам компресия на 2ри и 3ти цилиндър..

Първоначално си мислех, че е заради свещите: смених ги и пак колата работи на 2 цилиндъра.

След това размених местата на инжекторите на 1ви и 2ри инжектор (1ви на мястото на 2ри и 2ри на мястото на 1ви)

и пак нямаше промяна..

Не е и от кабели, защото са нови!

Само бобина не съм прегледал, но ме съмнява да е от бобина. По-скоро съм сдухал клапани аз така мисля..

Някой ако може да помогне да добави отговор под темата.. ще съм благодарен!

Ако някой иска по-подробно да ми обясни, ако знае за какво става дума да ме намери в Facebook : Yoan Yordanov

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мерена ли е компресията с манометър,и какви стойности показва?Правиш ли разлика между компресия,и неработещи цилиндри?Ако два съседни цилиндъра нямат компресия,работата отива на изгоряла гарнитура между тях,но ако два съседни цилиндъра не работят,причината може да е в бобината,ако е обща за двата цилиндъра,или ако са две бобини в един блок може да са изгорели намотките за двата цилиндра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мерена ли е компресията с манометър,и какви стойности показва?Правиш ли разлика между компресия,и неработещи цилиндри?Ако два съседни цилиндъра нямат компресия,работата отива на изгоряла гарнитура между тях,но ако два съседни цилиндъра не работят,причината може да е в бобината,ако е обща за двата цилиндъра,или ако са две бобини в един блок може да са изгорели намотките за двата цилиндра.

 

1 цилиндър - 10 атмосфери

2 цилиндър - 4 атмосфери

3 цилиндър - 4 атмосфери

4 цилиндър - 10 атмосфери

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

,но ако два съседни цилиндъра не работят,причината може да е в бобината,ако е обща за двата цилиндъра,или ако са две бобини в един блок може да са изгорели намотките за двата цилиндра.

При 1-ва генерация Еклипс няма как да се случи, бобината е една .

 

 

1 цилиндър - 10 атмосфери

2 цилиндър - 4 атмосфери

3 цилиндър - 4 атмосфери

4 цилиндър - 10 атмосфери

 

 

Гарнитура на главата .

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 1-ва генерация Еклипс няма как да се случи, бобината е една .Гарнитура на главата .

Мии не съвсем, бубуните на Еклипс са 2. Работят 1ви и 4ти, и 2ри и 3ти. Комутатора е един. :rolleyes:

Иначе да, колегата си е за кебапчета с "ГАРНИТУРА".

Сори за спама, ама обяд стана... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вкарах колата при мой роднина

свалил е ангренажа, сега чакам да отвори главата и да каже какво се случва иначе благодаря колеги за отзивите!!

Дано да е само гарнитура...

Редактирано от yoan_eagletalon
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...