Премини към съдържание

Преминава сама от газ на бензин


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, имам следният проблем. Колата е 2.4 бензин/ газ автоматик 2007, вече два пъти ми се случва като се движа бавно и подам леко газ светват червените лампи и колата продължава на бензин. После веднага натискам копчето и си минава на газ без проблем. Някой има ли идея от какво може да е, филтрите на газта са сменени преди около 1000 км. Питам тъй като последния път отидох за профилактика и пича ми смени инжекторите на газта заедно с филтрите и ми взе 1100 лева. Иска ми се първо да получа съвети от какво може да е. Благодаря предварително!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега, много неизвестни....

ккаво е това червено дето светва, какво ти е газовото...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега, много неизвестни....

ккаво е това червено дето светва, какво ти е газовото...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Извинявам се газовото е zeicom, а имах предвит че лампите на копчето за вкл/ИЗКЛ. на газта светват в червено, и като го натисна пак отново си минава на газ и светват в зелено

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е блокирал газов клапан, на самия изспарител се намира, блокирал е на едно средно полужение нито отворен нито затворен ако не е спекъл отдавна може да мине само с почистване другия вариант е смяна

 

Изпратено от моят SLA-L22 с помощта на Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не карам на газ но предполагам има датчик за ниско налягане на газта и когато това налягане е ниско автоматично скача на бензин.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

При мен имаше същите симптоми преди две-три седмици /до месец/. Започна да го прави ненадейно и проблемът беше първи откакто е монтирана уредбата. Получи се на следващия ден след смяна на филтър. Поради невъзможност отидох в сервиза след две-три седмици и филтър беше сменен, но проблемът остана. Замериха налягане - добро, проверки на клапани - работят. Смениха някакъв поплавък и проблемът изчезна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

При мен имаше същите симптоми преди две-три седмици /до месец/. Започна да го прави ненадейно и проблемът беше първи откакто е монтирана уредбата. Получи се на следващия ден след смяна на филтър. Поради невъзможност отидох в сервиза след две-три седмици и филтър беше сменен, но проблемът остана. Замериха налягане - добро, проверки на клапани - работят. Смениха някакъв поплавък и проблемът изчезна.

Ясно, ами значи ще му намекна там да гледа, че като го знам ще ми смени цялата газова система. Ще пиша като разбера от какво е било

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неща може да са, затова е хубаво първо да се направи диагностика на газовата. При мен се беше случило, че всичко наред (грешки никакви, филтри нови, газовия клапан здрав), а си минава на бензин когато си поиска. Оказа се прегънат кабел, към клапана на бутилката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ами значи ще му намекна там да гледа, че като го знам ще ми смени цялата газова система. Ще пиша като разбера от какво е било

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

колега, отиваш при друг майстор (лекар). Защо се набутваш при един и същ...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

За колегите които за напред ще имат подобен проблем. Оказа се от датчик на изпарителя който не правел хубав контакт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...