Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,колата е Оутландер 2,4 бензин 2008 автоматик,излиза грешка p0725 или т.н. engine speed input sensor/output speed sensor са за смяна. Та,големия въпрос,къде се намират тези сензори ? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

MR567292 - според мен това на български е датчика на коляновия вал? Niki Nikolov или Dj tumbi като се включат ще ти кажат по-подробно.

sensor

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми показва същата грешка на моя Outlander 2007 бензин/ газ, като я настъпя се появява но не всеки път и след време изчезва и така постоянно. Закачиха я на компютър и изобщо не показва че има грешка, излиза само като я закача с OBD и приложението Carly

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По важния въпрос е двигателя дали работи ? Оборотомера дали полазва?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По важния въпрос е двигателя дали работи ? Оборотомера дали полазва?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

И в работата на двигателя и в оборотите няма никаква промяна. Просто си светва и изгасва на няколко дни

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колата е Оутландер 2,4 бензин 2008 автоматик,излиза грешка p0725 или т.н. engine speed input sensor/output speed sensor са за смяна. Та,големия въпрос,къде се намират тези сензори ? Благодаря предварително

....според мен трябва да се види откъде идва грешката,тъй като този сензор се ползва и от скоростната кутия ако е ЦВТ/Автомат......

....на колко хиляди км е колата/мотора.....?

ако е на над 200к. км, значи имаш проблем с агр. верига ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Моята е на 183 000 автоматик, утре ще ходя в сервиз да видят къде е датчика и ще кача снимки на колегата. Ще опитам първо с него ако пак се появи тогава ще видя веригата.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Моята е на 183 000 автоматик, утре ще ходя в сервиз да видят къде е датчика и ще кача снимки на колегата. Ще опитам първо с него ако пак се появи тогава ще видя веригата.Sent from my iPhone using Tapatalk
https://japancars.ru/index.php?route=catalog/mitsubishi&grp_id=16&area=M60&cat=B606W501A&mdl=CW5W&clf=XNHBZL6&cfg_id=1&blk_id=410ейго къде се намира.... имаш и два за разпределителните валове. На сттаница 2, engine crank sensorSent from my Redmi Note 4 using Tapatalk Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като погледнеш над двигатела се вижда сензора, отгоре на скоростната кутия.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Смени ли го? Колко излезе като труд и самия датчик?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени ли го? Колко излезе като труд и самия датчик?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Напръсках с контактен спрей само и изгасна веднага грешката, ще изчакам да видя дали ще се появи пак. Иначе го намерих в eBay за автоматик струва 32 евро, ако пак светне ще го поръчам. В България не знам каква му е цената.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колега,

 

Спрея помогна ли да се отстрани проблема или се наложи още нещо?

Питам защото и аз имам сходен проблем :( 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте,
Искам да споделя моя опит с прословутата грешка P0725
За протокола карам Пежо 4007 бензин, автоматик с газова уредба.
При мен тази грешка се появи преди около 2-3 години, като периодично се появяваше и изчезваше сама.

За съжаление, с течение на времето нещата се влошаваха.

Пъвия симтом който се влоши е "загуба на мощност" на студен двигател в първите до 5 минути след тръгване. Симптоматиката беше, че колата не реагираше при натиснат педал за няколко секунди, след което отново започваше да раноти нормално. (това е при работа на бензин)
В случай, че загреех колата - това "забиване" го нямаше.

След това се появи "играта на оборотите" при студен двигател като спра на кръстовище. В случай, че колата беше обърнала на газ, ми се е случвало и да изгасва (газовата ми уредна е настроена да прехвърля на газ възможно най-късно). Ситуацията се влошаваше през зимата, което ме накара да карам почти през цялото време на бензин.

За съжаление, тази пролет ситуацията се влоши и игрането на оборотите започна да се проявява и на топъл двигател когато спра на кръстовище. Включително и гаснене на колата.

След много майстори, тестове, смяна на свещи, чесане по врата и т.н. и след много четене на руски форуми, мисля, че успях да подобря нещата.

Проблемът като цяло се оказа ДРОСЕЛОВАТА КЛАПА, и както руснаците казват - едно проимиване драстично подобрява нещата.

Лично аз след текущото обслужване на колата и сменени свещи, направих:

1. почистване на дроселовата клапа

2. почистване на всички сензори , свързани с грешката (датчик на коляновия вал, датчик на скоростната кутия и датчик на двигателя)

3. Почистващ спей на всички електрически връзки с датчиците

4. забравих да почистя и EGR-а, но това ще е следващия път.

5. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОБУЧЕНИЕ НА ДРОСЕЛОВАТА КЛАПА!!!!

И въпреки, че майсторите ми твърдяха, че дросела няма нужда от почистване защото нямал нагар - ефектът от операцията е ПОТРЕСАВАЩ!

Колата е като нова - стабилни обороти и ЗНАЧИТЕЛНО НАМАЛЕН РАЗХОД НА ГОРИВО.

Редно е да кажа, че все още от време на време ми излиза грешката, а след това сама се чисти, но това по никакъв начин не оказва влияние на поведението на колата.

За сега моите наблюдения са от няма и седмица, но ако има някаква промяна - ще ви държа в течение!

Редактирано от bojidarbojinov1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...