Премини към съдържание

Странно пукане в предницата


Daniel Defo

Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,от няколко дни сутрин когато е студено се появи странно пукане в предницата,по скоро когато завивам и с ниска скорост,после пробелма изчезва,да спомена колата е на 2г.и на 47 х.км,ще съм благодарен за всички мнения...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,от няколко дни сутрин когато е студено се появи странно пукане в предницата,по скоро когато завивам и с ниска скорост,после пробелма изчезва,да спомена колата е на 2г.и на 47 х.км,ще съм благодарен за всички мнения...

...погледни си лагерите на макферсоните.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз имам такова осезаемо изпукване, невинаги, понякога, когато навивам на ляво, от дясния макферсон. Доколко е опасно. За сега не зачестява, но все пак усещането е леко притеснително. Наскоро ми сменяха амортисьорите, но не споменаха за проблем. И сега не ми се иска пак да се разглобява всичко заради това изпукване, ако не е наистина крайно наложително.

Редактирано от Stanislav Konstantinov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не знам дали е същия проблем, но все пак ако е от полза и моя случай да го споделя... При мен се появи преди известно време припукване, което се увеличи значително за около три месеца, припукването се чува главно при тръгване и спиране. Оказа се кормилен накрайник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Прегледаи шарнирите и аз имах същия проблем и се оказа че шрнира излиз от носача сложих му две точки със електрожена и всичко се нормализира

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здавеите колеги. Имам мицобиши спеи стар и изчезна скоростомера от там и показателя за разход нангориво на таблото ако някои знае какъв може да е проблема ще му бъда много благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте Колеги,от няколко дни сутрин когато е студено се появи странно пукане в предницата,по скоро когато завивам и с ниска скорост,после пробелма изчезва,да спомена колата е на 2г.и на 47 х.км,ще съм благодарен за всички мнения...

 

И при мен е така. Аз съм на 375.000 км

Смених два пъти лагерите на копелетите ( на педните амортисьори ) и продължавам да чувам едно тататааа когато завивам. Май ще трябва накрая да я закарам на майстор...

Предполагам че е ненаместена добре прожина на омортисьора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделям моя малко странен опит.

 

Имах стържене като на ламарина при пълен ляв и понякога въпросното припукване, когато завивам на бавна скорост. Водих колата на 4 сервиза за преглед на ходова част, всички казват, че е "кокал" :icon_rock:

 

На първия сервиз ми споменаха за макферсона, че трябва да следя, но тази диагноза не бе потвърдена от никой след това. (Между другото единият от сервизите ми описа проблемите с макферсона именно с такова пукане)

 

Дойде време за годишната смяна на масла и филтри. Тъй като имах силно свирене на студен двигател смених и пистовия ремък. (Натягането намали проблема, но не го реши).

 

В крайна сметка карам колата вече половин месец с новия ремък и не чувам пукане и стържене. Според мен е имало нещо поразхлабено, което е водило до подобен шум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...
На 12/12/2020 at 4:45 PM , RayMan написа:

 

И при мен е така. Аз съм на 375.000 км

Смених два пъти лагерите на копелетите ( на педните амортисьори ) и продължавам да чувам едно тататааа когато завивам. Май ще трябва накрая да я закарам на майстор...

Предполагам че е ненаместена добре прожина на омортисьора

Проблемът е намерен . Лош монтаж на амортисиорите марка BILSTEIN.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...