Премини към съдържание

4А92 регулиране на клапани


Daniel Defo

Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,може ли някой да ми даде повече подробности,за регулиране на клапаните,необходимо ли е да се прави,на колко километри,ако някой от вас го е правил къде и колко струва.

Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател е с хидравлични повдигачи и не се прави регулиране. Какъв ви е проблема точно с клапаните?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега нямам проблем но чета в форумите ,че 4А92 е без хидравлични компенсатори /повдигачи/,защото има системата МИВЕК,може ли д ами дадете повече информация.

Благодаря за разбирането....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото виждам цялата разправия относно компенсаторите, това става въпрос когато се установи някакви разлика от допустимите норми да се сменят самите компенсатори, както казва и самия Service Manual.

Информация за обслужване/сервизиране и определен интервал за регулировка на клапани, не успях да намеря. Пише ли нещо във вашето ръководство?

 

Най-добре се допитай до DJ-Tymbi / J auto сервиз за 100% потвърждение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Нищо няма в ръководството,имам и друг въпрос,можете ли да ме информирате за тази система МИВЕК,какво представлява,пиам ви защото много неща прочетох и изгледах в нета,но днес пред мен разглобиха един двигател 4а92 1,6 117к.с от едно АСХ 2017та,и нищо особено не видях ,само обикновени разпределителни валове които контактуват директно с клапаните,без абсолютно никакви допълнителни части или детайли,на кората с големи букви имаше надпис МИВЕК....Ще съм благодарен за всякаква информация...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма в ръководството,имам и друг въпрос,можете ли да ме информирате за тази система МИВЕК,какво представлява,пиам ви защото много неща прочетох и изгледах в нета,но днес пред мен разглобиха един двигател 4а92 1,6 117к.с от едно АСХ 2017та,и нищо особено не видях ,само обикновени разпределителни валове които контактуват директно с клапаните,без абсолютно никакви допълнителни части или детайли,на кората с големи букви имаше надпис МИВЕК....Ще съм благодарен за всякаква информация...

 

Има много информация в нета какво представлява MIVEC, сигурно и клипчета има в youtube. Може да разгледаш сервизното ръководство, там има хубави графики. Ако не намериш за твоя мотор виж примерно за 4В10 или 4В11.

Както си видял валовете правят директен контакт с чашките върху клапаните. На външен вид нищо ново. Цялата работа се случва в ролките. Ако ти е направило впечатление те са доста дебели. Вътре има кухини, които се запълват с масло в зависимост колко пуснат соленоидите, контролирани от ECU-то. При пълнене на кухуните с масло вала се завърта по оста на ролката. В ECU-то има таблици за регулиране на фазите на двата вала. Най-бегло това е процеса.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото,може ли да ми кажеш,необходимо ли е на определен период от време да се прави реглаж на клапаните,въобще прави ли се това....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото,може ли да ми кажеш,необходимо ли е на определен период от време да се прави реглаж на клапаните,въобще прави ли се това....

 

Чашките се износват с времето, ако почнеш да чуваш увеличен шум от типа на тик-тик-тик, може някоя чашка да е износена. Сваля те капака на клапаните и се проверява с луфтомер разстоянието между вала и чашките. Ако е извън позволените норми се сменя чашката. Това е въпросния реглаж. Не се прави на време а при нужда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...