Премини към съдържание

ПОМОЩ! Outlander 2 Не Пали - Скъсан Зъб на Пистов Ремък и След 5 Км Изгасна и не Пали?


Препоръчано мнение

Колеги, вчера запалих и тръгнах към центъра и малко след това чух плякане отпред под капака. Спрях, отворих и видях парченце от пистовия ремък около 10см от крайния зъб, което махнах и след това запалих до магазина, за да го сменя. По едно време колата изгасна преди светофар без скорост почти. Не можа да запали повече. Ремъка си беше на място и при опит за запалване си въртеше ремъка с ролките нормално, без излишни шумове, но не пали. Светят на таблото жълтата лапма - Check Engine и тази на акумулатора. При диагностика с OBD2 грешките, които ми дава са свързани с EGR и подобни само: P2408, P1161, P0487, P1351. Едната грешка означава отворена капачка на резервоара и така си беше, но металния капак беше затворен - или на бензиностанцията не са я затворили или някой е вандализирал и пипал през нощта в квартала и налял нещо лошо в резервоара - мисля да сменя горивния филтър днес. След това стана тъмно и добутахме колата до платен паркинг. След малко отивам натам.

 

Какво може да направя, за да оправя колата, преди да отидем в сервиз, че съм недоволен от нехайство и цени от сервизи, в които съм бил - включително ден преди това бяхме в сервиз за смяна на спирачна течност и прегледаха обстойно колата, като заключението беше да сменям гумите, което го знам и съм купил, но не видяха напукания пистов ремък.

 

МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ - ЩЕ ПОЧЕРПЯ

Редактирано от GoFarAta
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъсал се е пистовия-така ли?

Да не ти е опраскал датчика за положение на КВ?

Грешката за капачката е дежурна,но имай предвид,че няма да ти прави регенерации на ФАПа,щото не отчита налято гориво и не пуска Еолис съответно.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скъсал се е пистовия-така ли?

Да не ти е опраскал датчика за положение на КВ?

Грешката за капачката е дежурна,но имай предвид,че няма да ти прави регенерации на ФАПа,щото не отчита налято гориво и не пуска Еолис съответно.

 

Здравей, да - пистовият ремък се скъсал малко 10см само от едната страна от пасажерската, но си стои на място и върти. Къде е този датчик за положение на КВ?

Редактирано от GoFarAta
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До шайбата на КВ

 

Добре, благодаря. Сега го мъча. Прикачих снимка...

Редактирано от GoFarAta
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Демпферната шайба

 

О, ЧУДО! Това беше! Къде се намираш, Даниел Цветков, за да те почерпя едно кафе, пица или нещо? Или имаш ли paypal.me или BTC адрес?

 

 

После обаче ми изписа, че маслото е малко и да го проверя. Вдигнах щеката и малко под минимум нивото беше и долях, за да стигна до паркинга...

 

Огледах мястото и нямаше текло, но не съм влизал отдолу, нито на стенд още...

 

 

 

 

П.П. Между другото вчера търсих филм с Жан Пол Белмондо или Луи Дъо Фунес да гледаме и гледахме "Полицаят от Сен Тропе" :) Благодаря за помощта все пак, явно не е случайна. :)

Редактирано от GoFarAta
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И къде беше проблема, че аз не разбрах?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубави,стари френски филми дават често по руския канал-Любимо наше кино.

Датчика на капачката за гориво като се прецака се сменя с нов,но има само оригинал японски и цената не е хубава-по спомен беше над 200лв.

Проблема е бил в датчика за положение на КВ.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубави,стари френски филми дават често по руския канал-Любимо наше кино.

Проблема е бил в датчика за положение на КВ.

ясно, благодаря. Аз помисмих нещо с денферната шайба.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...