Премини към съдържание

Скоростна кутия


Mitko 1464

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, смених маслото на скоростната кутия, и се появи шум от нея, като натисна съединителя и спира! Такаа .., въпроса ми е става ли скоростна кутия от Спейстар GDI, на моята Каризма GDI? Шумът, е по-точно нещо като виене или румолене, нещо такова,от сервиза казаха че явно е имало добавка, и за това не се е чувало, но сега с новото масло не е О. К.

Питах ги какво трябва да се смени за да се оправи, и отговора беше-скоростната кутия, а един комшия продава въпросният Спейстар на части, и за това питам дали ще стане, щото неговата е здрава!

Редактирано от Mitko 1464
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че скоростите влизат уникално леко и плавно, без хъркане, без засичане, просто уникално, не знам какво да правя, дали да не налея и аз някаква добавка???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лагер/и най вече на първичния вал. Дали става другата кутия - виж им номерата, на самата кутия трябва да ги има. Може и на табелката на купето да ги пише.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, с този шум можеш да си караш поне година, дори две. Накрая обаче ще трябва да го отремонтираш.

По-добрият вариант е да ремонтираш твоята ск. кутия, не да търсиш друга.

Цената на лагерите ще ти дойде към 100лв и за труд колкото се спазариш.

Ремонтът е все едно сменяш съединител (върви около 100лв в нашия край), но + отваряне на кутия (да кажем още 100лв).

Не пречи докато караш с шума, да сипеш добавка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами сипах добавка на БАРДАЛ, но интересното беше че на студена кутия изтече около 200гр.масло, докато започна да сълзи, защото първо развих пробата за наливане,защото мислех да я налея от там, но после развих и тази отдолу, смесих маслото и добавката (150мл.),и ги налях от горната пробка, и ми хартисаха 320мл.,нямам обяснение!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...