Премини към съдържание

Проблем с галант 2.4


Vladikata

Препоръчано мнение

Здравейте!

Колата е 2.4 gdi 2000г и не е карана от около 1 година. Казусът е следния, когато покарам малко ми светва чека жълта лампа за масло (маслото е сменено и си има достатъчно) и след

някакво кратко време почва колата да губи мощност, зацепва все едно няма гориво - натискам газта и няма никой, че и по някой път загасва, а лампичката gdi(зелената си свети спокойно :D)

Става невъзможно да качи над 2500 3000 оборота. Температурата на двигателя е нормална и не се вдига даже пада, направих си тест да спра и да я форсирам и след всяко натискане макс оборота пада

докато и 3000 не може да вкара, а после като тръгнах ми светна и чека за двигателя(който изгасна след малко). Като изгася колата и я запаля след 10 минути - пали без проблем, поддържа около 800 оборота и мърка, а като дам

газ без проблем вдига 7000 оборота и така докато покарам 5 - 10 мин. Взех друг дебитомер - същата работа. Свещи и други работи НЕ са сменяни от не знам кога.

Ако сте срещали подобен проблем, моля споделете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...
  • преди 8 месеца ...
На 9/19/2022 at 4:05 PM , kd53332 написа:

оправили галанта

 

Проблемът с оборотите: Да, оказа се затлачен горивен филтър. Същото ми се случи и след сипване на Марешки 100 октана... 

Проблемът с маслото: Прецакан датчик за нивото на масло ( този който стои на картера) 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...